wtorek , 19 Luty 2019
Home » Aktualności » Umiarkowane temperatury dają nam równowagę w samopoczuciu.

Umiarkowane temperatury dają nam równowagę w samopoczuciu.

dzien dobryMożna powiedzieć, że na dobre rozpoczęliśmy pierwszy ,,roboczy” wakacyjny tydzień. Wtorek jest kolejnym letnim dniem o bardzo umiarkowanej temperaturze. Mamy jednak nadzieję, że słupek rtęci będzie bardzo roztropnie rządził się na termometrze. Mamy wakacje, w sposób znaczący powinno więc wyhamować nasze życie na ulicach, w galeriach handlowych, środkach komunikacji publicznej. Generalnie więc powinno być spokojniej. W zamian za to pojawi się ruch związany z wakacyjnym życiem. Wyjazdy na wczasy, kolonie, obozy i inny wypoczynek zdominują więc nasze życie. Nie wszyscy jednak odpoczywają, pamiętajmy o tym. Dlatego właśnie te osoby powinny popołudnia i wieczory  dostosować do wakacyjnego ,,rygoru”. Wszakże odpocząć trzeba. Zachęcamy wszystkich naszych czytelników do wakacyjnego spędzania czasu jeszcze w czerwcu a potem w miesiącach lipiec i sierpień. Miłego wypoczynku więc życzymy.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 26 czerwca br. w 5 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 177 dniem roku, do jego końca pozostało więc  188 dni.

Przeżywamy 5 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +10oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +19oC, w tej chwili wynosi  około +14oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +20oC. Od samego rana dzień jest przejściowo pochmurny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 748 – 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 70%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.48, zaś zmierzch około godz.: 21.41.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.38 zajdzie natomiast o godz. 21.01 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 23 minuty. Noc będzie więc miała 7 godzin i 37 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 8 godziny i 23 minuty. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 2 minuty od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 26 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 minuty, 14 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 23 minuty i 2 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Jan, Paweł oraz Andrzej, Dawid, Edburga, Jeremi, Jeremiasz, Maksanty, Maksencjusz, Mirogod, Pelagia, Pelagiusz, Salwia, Salwiusz, Wigiliusz, Zdziwoj. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Żeby żyć, trzeba sobie ustalić wartości niezależne od codzienności”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: „Kto latem pracuje, zimą głodu nie poczuje”.

Mamy wtorkowy poranek. Po spadku temperatury jaki nastąpił w kilku ostatnich dniach dzionek ma być znacząco chłodniejszy. Powinniśmy więc dzisiaj mieć dobre warunki do wakacyjnego wypoczynku i relaksu. Nie za ciepło, ale też nie za zimno. Mamy świadomość tego, że żyjemy niemal w lesie, mimo tego jednak zachęcamy wszystkich by wybrać się ,,głębiej” do parku lub lasu. Wycieczka rowerowa jest ze wszech miar wskazana.  Musimy potrafić narzucić sobie i przyjąć wakacyjny tryb naszego życia. Zapraszamy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.    Redakcja