wtorek , 14 Sierpień 2018
Home » Aktualności » U progu nowego tygodnia czeka nas ładna pogoda.

U progu nowego tygodnia czeka nas ładna pogoda.

nie lubie poniedziakuW typowo jesiennych warunkach pogodowych dotrwaliśmy do nowego tygodnia. Przez kolejne dni czeka nas ciepła i pogodna jesień. A potem na przełomie listopada i grudnia spodziewane jest ochłodzenie. Tymczasem mamy już za sobą inaugurację w zakresie okresu przedświątecznego. Wszystko za sprawą kiermaszu Adwentowego w rudzkim przedszkolu. Kto był, ten wie jak ,,smakują? święta. Kolejnym krokiem będzie inauguracja cyklu kiermaszów adwentowych w rudzkim Opactwie. A to stanie się już w kolejna niedzielę. Już dzisiaj zapraszamy w mury Opactwa na smaczne ciasto, grzańca, tudzież ciepłą herbatkę i kawę. Będziemy mogli poczynić już przedświąteczne zakupy. Dobry świąteczny klimat pewny. Tymczasem przed nami 5 kolejnych roboczych dni. Tydzień ma być pogodny, więc i nasze możliwości są większe.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 21 listopada br., w 60 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 326 dniem roku, do jego końca pozostało więc 40 dni.

To już doprawdy 60 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +5oC.  W trakcie dnia podniesie się do +13oC, w tej chwili wynosi  około +8oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +13oC. Dzień od samego rana jest pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 744 – 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 93 – 81%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.11, zajdzie natomiast o godz. 15.54 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 43 minuty. Noc ma więc 15 godzin i 17 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 3 minuty krótszy. Jest on już o 6 godzin i 34 minuty krótszy od nocy. Trwa okres dalszego skracania się dnia na korzyść nocy. Od dzisiejszego dnia nocy będzie przybywać coraz szybciej. Księżyc znajduje się w fazie ? ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Janusz, Twardosław, Maria, Elwira, Albert, Rufus, Regina, Konrad, Wiesław i Heliodor. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Wiara bez dobrych uczynków jest jak drzewo bez owocu, miłość – jako matka bez dzieci, modlitwa – jako ptak bez skrzydeł”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jeśli kret w listopadzie jeszcze późno ryje, na Nowy Rok komar wpadnie w bryję?.

Informujemy wszem i wobec, że w dniu dzisiejszym przypada Dzień Życzliwości. A skoro tak, to przed nami stoi nie lada wyzwanie. Jakie? To normalne ? musimy być lepsi niż zazwyczaj, po prostu życzliwi. Szkoda, że takie zjawisko nie spotyka nas co dnia, ale dzisiaj zapewne warto zamanifestować, że potrafimy być dla drugich lepsi. Spróbujmy. To naprawdę niewiele kosztuje. A może by tak w ramach życzliwości zabrać najbliższych na dobre lody, ciacho, albo np. do kina.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.    Redakcja