piątek , 29 Maj 2020
Home » Aktualności » Koziołki wygrały. Tylko dla STAL-i kolejne mecze są arcyważne. Pozostali grają już tylko z myślą o kolejnym sezonie.

Koziołki wygrały. Tylko dla STAL-i kolejne mecze są arcyważne. Pozostali grają już tylko z myślą o kolejnym sezonie.

W sobotę swój ligowy mecz rozegrały Koziołki. Był to wyjazdowy pojedynek z zespołem z Zbełkowa. Dla kibiców z Rudy Kozielskiej mamy dobre wiadomości. Oto bowiem ich zespół wygrał mecz 2:1. W ten to sposób zespól z Rudy Kozielskiej rzucił wyzwanie dla pozostałych drużyn z terenu naszej gminy.  Bo, skoro Koziołki uporały się z rywalem mocnym i na ich boisku, to dlaczego ….. ? No właśnie. Czekamy dzisiaj na same dobre wiadomości z aren sportowych.*** Zapowiedzi przedmeczowe:

Już po raz drugi w trakcie aktualnie trwającego długiego weekendu piłkarze w lokalnych ligach wybiegną na boiska. A same rozgrywki wkroczyły już w ostateczną fazę.  Każdy punkt jest więc bardzo ważny i nie ma już nieważnych meczów.  W przypadku naszych drużyn tak jest już tylko z zespołem Stali która nadal walczy o awans do klasy rozgrywek ,,A”. Czy jej się to uda, trudno dzisiaj wyrokować. Na szczycie Serie ,,B” jest bowiem bardzo ciasno i kandydatów do awansu jest 4. Niemal z równymi szansami. Oj będzie się działo! Trzymamy mocno kciuki za drużynę ze stolicy naszej gminy. W niedzielnym meczu w Gamowie stalowcy nie powinni jednak mieć większych problemów ze zdobyciem kompletu punktów.

 

Rudzki BUK ma już spokojny byt w swojej lidze. O awansie nie ma również co myśleć. W ostatnich ligowych meczach nasza drużyna powinna więc skupić się na nabywaniu kolejnych doświadczeń i ograniu zespołu, które mogą przynieść dobre efekty w kolejnym sezonie. W niedzielnym meczu w Lyskach nie będzie jednak łatwo. Lyski w tabeli depczą bowiem naszej drużynie po plecach. Lyski maja tylko 1 punkt mniej od naszej sbornej.

Koziołki również mają spokojny ligowy byt. Do Zabełkowa jednak nie jadą jako pewny faworyt meczu. Zabełków w tabeli klasyfikuje się tuż za Koziołkami i na swoim stadionie będzie chciał pokazać, że są drużyną lepszą. Jesteśmy pewni, że Koziołki łatwo punktów w tym meczu nie oddadzą.

I wreszcie LKS Jankowice. Do swojego kolejnego meczu zespół ten przystąpi ( niestety ) z pozycji spadkowicza do Serie ,,C”. Może jednak na otarcie łez zespół z Jankowic dołoży drużynie z Krzyżkowic. Tak dla lepszego komfortu. Tak dla przełamania ostatecznego złej passy.  Jeśli bowiem działacze i zespół marzą o szybkim powrocie do klasy ,,B” już w dzisiejszych meczach powinni budować formę zespołu na kolejny sezon. Czekamy właśnie na taki obrót spraw w jankowickim klubie.

Plan meczów:

^^^ Klasa ,,A”:

*** niedziela, 3 czerwca br., godz.17:00

LKS Lyski              –             LKS ,,BUK” Rudy

 

^^^ Klasa ,,B”:

*** sobota, 2 czerwca br., godz. 16:00

LKS Zabełków     –             LKS Ruda Kozielska 

 

*** niedziela, 3 czerwca br., godz.15:00

LKS Jankowice   –      Naprzód 37 Krzyżkowice 

 

*** niedziela, 3 czerwca br., godz.15:30

LKS Gamów        –             KS Kuźnia Raciborska  

 

^^^ Klasa ,,C”:

*** Sobota, 2 czerwca br.,  godz. 15:00

LKS Siedliska       –             LKS II Tworków.

Redakcja