czwartek , 16 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Tydzień pracy otwiera się przed nami 5-dniową perspektywą.

Tydzień pracy otwiera się przed nami 5-dniową perspektywą.

Wczoraj dane nam było przeżywać kolejny pogodny letni dzień – a dzień był w połowie deszczowy a w drugiej słoneczny i lekko chmurny. Za nami jest jednak kolejna chłodniejsza noc, taka, że wielu z nas wczesnym rankiem sięgało po sweterki lub letnią kurteczkę. Ale przecież nie ma się co dziwić wszakże – od Hanki są już zimne noce i poranki. I jesień idzie! Mniej więcej taka pogoda będzie trwała przez najbliższe 2 tygodnie, a więc do końca wakacji i pierwszych dni nowego roku szkolnego. Nieubłaganie, dzień za dniem mijają nam wakacje, oraz tzw. okres urlopowy. Od dzisiaj wchodzimy w trzecią i ostatnią dekadę sierpnia. Powoli również będziemy się musieli szykować do jesieni, dni będą krótsze, zaś noce z dnia na dzień będą coraz dłuższe. Nastała pora intensywnych prac domowych związanych z przygotowywaniem przetworów domowych. Tak, tak, nadal wielu z nas preferuje je ponad to co można kupić w marketach. I tak być powinno. Wiadomo przecież, że co swoje to swoje, ale nade wszystko dobre i zdrowe. Zachęcamy więc do sięgnięcia po stare babcine przepisy i przygotowanie smacznych przetworów na jesienne i zimowe dni. Zimą zapewne nie braknie chwil w których będziemy chcieli po nie sięgnąć. Niech więc spiżarnia zawiera wszystko to co możemy wytworzyć i ze smakiem i pożytkiem dla zdrowia zjemy. I tak oto za sobą mamy przedostatni sierpniowy weekend.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 21 sierpnia br. Dzisiejszy dzień jest 62 dniem tegorocznego kalendarzowego lata, 235 dniem w 2017 roku, do końca roku pozostało więc 131 dni.

To doprawdy 62 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +12oC. W trakcie dnia nie podniesie się i wynosić będzie +20oC, w tej chwili wynosi około +15oC. Temperatura odczuwalna wynosić będzie +21oC. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 83 – 54%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzeszło dzisiaj o godz. 5.45 zajdzie natomiast o godz. 19.53 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 8 minut. Noc ma więc 9 godzin i 52 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dokładnie 1 godzinę i 53 minuty krótszy od dnia najdłuższego. Księżyc znajduje się w fazie – nów.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Adolf, Bernard, Biernat, Emilian, Filipina, Franciszek i Joanna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Największe zagrożenie na polu walki stanowi oficer z mapą”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu”.

Tego lata mieliśmy wiele ciężkich dni – na przemian upalnych i chłodnych. Temperatura w jednym okresie sięgała w cieniu granic ludzkiej wytrzymałości. Oczywiście w naszej strefie klimatycznej, gdzie rozpiętość pomiędzy największym chłodem ( zimą ) a najcieplejszym dniem ( latem ) dochodzi do 50oC. Tego by nawet czołg nie wytrzymał a co dopiero człowiek. Mamy nadzieję, że tegoroczne tego typu skoki temperatury mamy już za sobą. Ale co przyniosą kolejne lata? Przecież mamy klimat umiarkowany. Coś jednak w tej równowadze się zmienia. Lato jest ekstremalnie ciepłe i przynosi dużo zjawisk ekstremalnych – suszę, huraganowe wiatry, trąby powietrza, itp.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wakacyjnego poniedziałku.   Redakcja