niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Trzymajmy mocno kciuki. Juz dzisiaj o godz. 11.20 uczniowie rudzkiego ZSO wezmą udział w biciu rekordu Guinnessa. Czy do końca ,,odsłonią” tajemniczą liczbę π?

Trzymajmy mocno kciuki. Juz dzisiaj o godz. 11.20 uczniowie rudzkiego ZSO wezmą udział w biciu rekordu Guinnessa. Czy do końca ,,odsłonią” tajemniczą liczbę π?

Uczniowie z rudzkiej podstawówki już dzisiaj – w środę 14.03.2018 r. spróbują pomóc w pobiciu rekordu Guinnessa! Wszakże  – nie ma rekordów, których nie da się poprawić! Jednak naszego, jeżeli pobijemy obecny, pewnie długo nikt długo nie poprawi! Dlatego prosimy o trzymanie za nas kciuków, bowiem uczestnicy projektu Zmierzmy rzekę! Zabawy matematyczne z wodą finansowanego z środków mFundacji pojadą 14 marca 2018 r. do  Warszawy, by w Centrum Nauki Kopernik ułożyć najdłuższą linię prezentujących rozwinięcie liczby Pi ( π ).

Udział w wydarzeniu jest możliwy dzięki wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Kuźnia Raciborska, Rady Rodziców przy naszej szkole a także rodziców dzieci reprezentujących nas w Warszawie.

Możecie nas śledzić na żywo właśnie wspomnianego 14 marca na specjalnie stworzonym fanpagu, próba bicia rekordu rozpocznie się o godzinie 11.20, jeżeli chcesz przejść do strony, po prostu kliknij w poniższy link:

https://www.facebook.com/rekordPi/

Redakcja