środa , 15 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Trzeci tydzień Adwentu dobiega końca.

Trzeci tydzień Adwentu dobiega końca.

Za oknem mamy piękny, słoneczny ale mroźny dzionek. Jest sobota 17 grudnia br. Na kartce kalendarza do Świąt pozostało już doprawdy niewiele. Niejako ,,po drodze? w dniu 22 grudnia br. powitamy Zimę, a potem będziemy czekać już tylko na Święta, Sylwestra i Nowy Rok. Powoli więc przychodzi nam finiszować z 2016 rokiem. Dzisiaj znajdujemy się już wyraźnie w drugiej połówce grudnia ? ostatniego miesiąca w kalendarzu. Najwyższa więc pora poza przygotowaniami świątecznymi czynić podsumowania dotyczące mijającego roku. Jaki on był? W czym był lepszy od poprzedniego a w czym gorszy? Na te i na wiele innych pytań postaramy się w najbliższych dniach odpowiedzieć. Jednak temat numer 1 na najbliższych kilka dni to przygotowania do świąt. I nimi się zajmiemy. Tymi materialnymi ale również duchowymi. W związku z tym zachęcamy naszych czytelników do bycia z nami. Zapewniamy, że będzie warto. Serdecznie dziękujemy. 

Serdecznie witamy naszych czytelników sobota 17 grudnia br., w 84 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 350 dniem roku, do jego końca pozostało więc 17 dni.

To już doprawdy 84 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2oC.  W trakcie dnia podniesie się do +2oC, w tej chwili wynosi  około -1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić 0oC. Dzień od samego rana jest bardzo pogodny i słoneczny, ale mroźny. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 759 ? 758 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 75 – 67%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.41, zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 3 minuty. Noc ma więc 15 godzin i 57 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o tak samo długi jak czwartek. Jest on już o 7 godzin i 52 minuty krótszy od nocy. Trwa okres dalszego skracania się dnia na korzyść nocy. Tyle tylko, ze skracanie dnia potrwa jeszcze kilka dni, po czym z dnia na dzień będzie nam dnia przybywać. Księżyc znajduje się w fazie ? pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Florian, Łazarz, Łukasz i Olimpia. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Dużo nie znaczy dobrze, ale dobrze znaczy bardzo dużo?.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Od Świętego Florka daj chleba do worka?.

W dniu jutrzejszym rozpoczniemy ostatni tydzień Adwentu, który prowadzi nas bezpośrednio do Świąt Bożego Narodzenia. Już nawet nie ponaglamy nikogo w świątecznych przygotowaniach, bowiem upływający czas zrobi to sam. Tyle tylko, że apelujemy do naszego rozsądku ? nie róbmy nic w pośpiechu. Są prace które zawsze mogą poczekać na później, oraz te które musimy zrealizować do świąt. I od nich proponujemy rozpocząć. Pamiętajmy, że strona duchowa tych świąt i całego okresu świątecznego jest ważniejsza od tej materialnej. I tego się trzymajmy. Zaręczamy, że wyjdziemy na tym tylko na dobre.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.    Redakcja