niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Trwający weekend będzie pogodny, ciepły i słoneczny. Miłego weekendowania życzymy.

Trwający weekend będzie pogodny, ciepły i słoneczny. Miłego weekendowania życzymy.

Jakby na to nie patrzeć, to dzisiaj mamy sobotę, a więc tydzień nam się kończy. Od kilkunastu godzin trwa więc kolejny wiosenny weekend. I od razu powiedzmy, że jest to przedostatni weekend tego miesiąca. Za tydzień bowiem rozpoczniemy długi kwietniowo-majowy weekend, który ,,w porywie” może mieć nawet 9 dni. Wystarczy tylko dobrać kilka dzionków urlopu, a perspektywa 9 dniowego wypoczynku będzie całkowicie realna. Do tego okresu mamy jednak jeszcze tydzień i żywimy wielką nadzieję, że właśnie na ten okres nastanie cudowna wiosenna pogoda. Mamy głęboką wiarę w to, wbrew pojawiającym się nieciekawym prognozom na ten okres. Wydaje nam się jednak, że już od teraz powinniśmy czynić nasze wielkie przygotowania, by okres całego długiego weekendu kwietniowo-majowego był dla nas radosnym i pogodnym okresem. Jeśli tak będzie, to zapewniamy, że wszyscy wypoczniemy i zrelaksujemy się w stopniu wystarczającym. A nasz portal na ten okres przygotowuje dla swoich czytelników wiele atrakcji.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 21 kwietnia br. w 32 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 111 dniem roku, do jego końca pozostały więc  254 dni.

I wreszcie mamy 32 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +6oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +25oC, w tej chwili wynosi  około +14oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +27oC. Od samego rana dzień był bardzo pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 750 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 57 – 48%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.04, zaś zmierzch około godz.: 20.24.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.40 zajdzie natomiast o godz. 19.50 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 10 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 56 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 6 godziny i 6 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy.  Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 21 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godzin, 13 minut, 2 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 6 godzin i 6 minut, 9 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Anzelm, Apollina, Apollo, Bartosz, Feliks, Irydiona, Konrad, i Żelisława. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Bez pracy nie ma życia – to jest dobrze, pięknie i to jest nasz przydział życiowy”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy kwiecień chmurny, a maj z wiatrami, rok żyzny przed nami”.

Mamy sobotę a za oknem w pełni wiosenną scenerię. Możemy więc powiedzieć, że w tym roku wiosenna pogoda nam sprzyja. Bo przecież roboty na dworze nadal mamy ogrom, więc nie ma na co spoglądać, wszakże nikt za nas tej roboty nie wykona. Przyroda obudziła się już na dobre, wegetacja ruszyła w całym swoim zakresie, ptaki i zwierzyna robią swoje. A my musimy się w tym wszystkim odnaleźć i wyrwać z tego wszystkiego tyle ile się tylko da. Miłego dzionka życzymy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.    Redakcja