środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Trwa długi majowo-czerwcowy weekend.

Trwa długi majowo-czerwcowy weekend.

Witamy w drugim dniu czerwca. Trwa długi majowo-czerwcowy weekend. Ten tydzień, w jego końcówce należy już w pełni  do czerwca. A za nami radosny Dzień Dziecka. Mamy nadzieję, że tej radości nie zabrakło w żadnych oczach i serduszkach naszych dzieci. Bo tak po prostu trzeba. W trakcie wczorajszego dnia pogoda miała 2 oblicza. Do wczesnych godzin popołudniowych panował zwrotnikowy gorąc. I około 14.00 nadeszła burza z wielkimi opadami deszczu.  I jak to zawsze po burzy bywa, ochłodziło się, ale pod wieczór pogoda w pełni odzyskiwała swój naturalny oddech. W ten oto sposób również matka natura dała prezent wszystkim dzieciom z okazji ich święta – było i pogodnie ale i w panującym ukropie burza dała ochłodzenie. Patrząc na długoterminowe prognozy pogody możemy śmiało powiedzieć, że idzie ku lecie – dosłownie i w przenośni. Pogoda w kolejnych kilkunastu dniach będzie prawie książkowa. Tyle tylko, że cały czas nad nami wisi widmo nadejścia burzy i nawałnicy. Cały czas musimy więc mieć się na baczności. I dla porządku przypominamy, że przeżywamy kolejny wiosenny weekend. Tym razem będzie on już weekendem czerwcowym. A do lata i wakacji jest naprawdę już coraz bliżej.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 2 czerwca br. w 74 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 152 dniem roku, do jego końca pozostało więc  213 dni.

Mamy 74 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +18oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +25oC, w tej chwili wynosi  około +23oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +27oC. Od samego rana dzień jest bardzo pogodny i ciepły. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86 – 66%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.56, zaś zmierzch około godz.: 21.29.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.40 zajdzie natomiast o godz. 20.49 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 9 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 51 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 8 godziny i 6 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy.  Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 2 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 16 minut, 17 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin i 6 minut, 9 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Efrem,Erazm, Eugeniusz, Marcelin, Maria, Mariana, Marianna, Marzanna, Mikołaj, Nicefor, Piotr i Trofim. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Jesteś przyjacielem ponieważ jesteś węzłem, który łączy, lecz nie zniewala”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czerwiec na maju zwykle się wzoruje, jego pluchy, pogody często naśladuje”.

Nadal mamy wiosnę, coraz częściej jednak spoglądać będziemy w stronę lata, które zbliża się szybkimi krokami. Coraz częściej również wielu z nas będzie myślało o wakacjach i letnim urlopie. Dzieci, młodzież i studenci natomiast mają jeden przedmiot pożądania, mianowicie ostatni dzień nauki i początek kanikuły. Zapewniamy, że to już niedługo, wcześniej jednak trzeba dobrze przysiąść do nauki, by z wszystkimi sprawami uporać się na czas. Znajdujecie się bowiem na finiszu w ,,szkolnej” rywalizacji.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.    Redakcja