poniedziałek , 24 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » To prawdziwy ewenement. Święta u progu a w rudzkich lasach nadal rosną ….. prawdziwki ( grzyby ).

To prawdziwy ewenement. Święta u progu a w rudzkich lasach nadal rosną ….. prawdziwki ( grzyby ).

Prawdziwy grzybiarz znajdzie grzyby nawet w grudniu i pod śniegiem. Pan Marcin Ryszka z Rybnika jest tego przykładem. Wczoraj ( w sobotę ) ,,upolował” dorodnego prawdziwka! Grzybów było jednak więcej. Pytanie zasadnicze brzmi – GDZIE????? Jak się okazuje – w Rudach w lasach na Paproci!

Mamy połowę grudnia. Sezon na grzyby już się zakończył. Mimo to zapaleni grzybiarze nie rezygnują z poszukiwań ostatnich okazów. Tak też było z rybniczaninem – Marcinem Ryszką, pasjonatem rybnickiego żużla.

Od końca września do listopada co niedzielę jechał w kierunku Olesna. Co tydzień przywoził po 500-600 sztuk podgrzybków. Jak mówi w rozmowie z nami, woli zbierać niż jeść swoje znaleziska. – To mój relaks, odpoczynek, wyciszenie się. Były dni jak z latarką w telefonie zbierałem. Może to i głupie, ale ja tak mam – śmieje się.

Pan Marcin postanowił znów wybrać się do lasu. Nie wrócił do domu z pustymi rękami. Wczoraj w Paproci  w Rudach natknął się na dorodnego prawdziwka. – Moje wczorajsze znalezisko to moim skromnym zdaniem ewenement. Żeby zbierać prawdziwki o tej porze roku i w śniegu? – mówi zdziwiony.

Rybniczanin natknął się też na 10 zmarzniętych na kamień maślaków i kanie. Tych jednak już nie zebrał.

*** Zdjęcia: https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,rybniczanin-zbiera-grzyby-nawet-w-grudniu-to-ewenement,wia5-3266-39068.html

*** INFO: https://www.rybnik.com.pl

Redakcja