środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » To musi być kolejna i piękna sobota. Dzisiaj gramy dla Kewina!

To musi być kolejna i piękna sobota. Dzisiaj gramy dla Kewina!

Roboczą część tygodnia mamy już za sobą, przed nami stoi więc wczoraj rozpoczęty weekend. Wierzyć się nie chce, ale coraz częściej spoglądać będziemy w kierunku kolejnego 4-dniowego weekendu ( Boże Ciało ) – to jeszcze w maju. Generalnie jednak rzecz ujmując, na horyzoncie wyraźnie zarysowuje się miesiąc czerwiec. I tak oto, kiedy jeszcze na dobre nie zapomnieliśmy o minionych świętach ( Wielkanoc ) i długiej majówce, powoli trzeba myśleć o zbliżających się wakacjach. Tak, tak – one są niemal na wyciągnięcie ręki. Wedle naszych wyliczeń, nauki w szkołach pozostało raptem 4, no może 5 tygodni. I nadejdzie wielka laba. Natomiast niemal dokładny miesiąc dzieli nas od Lata! Przyznajecie Państwo, że jest to niezła perspektywa. Tyle tylko, dlaczego ten czas tak szybko umyka. Przecież równie szybko jak wakacje nadejdą, w tym samym szybkim tempie odejdą, a może jeszcze szybciej niż nam się wydaje. I nie da się tego zatrzymać lub wyhamować. Stąd też tak ważne jest to, by nasze życie przeżywać efektywnie ale i efektownie. A jeśli do tego będzie przyjemnie, do nasze szczęście i zadowolenie będzie pełne. Tego Państwu i sobie życzymy. Tymczasem dzisiejszy dzień w Rudach minie pod hasłem – ,,Razem dla Kewina”. Wszyscy wiedzą o co chodzi. Kewin od 2 lat zmaga się z ciężką chorobą nowotworową a my ( kto tylko chce ) solidaryzując się z chłopcem możemy dorzucić swoją cegiełkę, tak bardzo potrzebną w długim i potwornie drogim leczeniu Kewina. Mamy pochmurna sobotę, jednak jesteśmy pewni, że w rudzkiej STODOLE i wokół niej pojawią się tylko i wyłącznie osoby radosne i hojne. Serdeczne dzięki.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 19 maja br. w 60 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 139 dniem roku, do jego końca pozostało więc  226 dni.

I wreszcie mamy 60 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +11oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +18oC, w tej chwili wynosi  około +13oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +19oC. Od samego rana dzień jest pochmurny ale deszcz nie pada. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 747 – 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 95 – 60%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.13, zaś zmierzch około godz.: 21.11.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.54 zajdzie natomiast o godz. 20.32 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 38 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 22 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 7 godziny i 35 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy.  Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 19 maja jest krótszy od najdłuższego dnia o 45 minut, 21 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin i 35 minut, 12 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Emil, Helena, Jan, Julia, Krzesisława, Rita, Wiesław i Wiesława. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy w maju plucha, w czerwcu posucha”.

Zróbmy wszystko, aby ostatni miesiąc tegorocznej wiosny upłynął nam tak jak to powinno być w trakcie wiosny. Nadzieja, radość, wiosenna sceneria w naszych duszach, to tylko niektóre elementy które powinny w nas zafunkcjonować. Tak aby nasze życie miało głębszy sens i nie było tylko zbiorową koniecznością wykonywania pracy. Gdyż, aby pracować, najpierw trzeba efektywnie wypocząć i zgromadzić siły duchowe i fizyczne. Mamy nadzieję, że tak właśnie się stanie. Wiosna jest bowiem wspaniałym okresem w trakcie roku i nie możemy sobie pozwolić na to, by była – byle jaka i byśmy przeżywali ją – byle jak.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.    Redakcja