poniedziałek , 24 Wrzesień 2018
Home » Aktualności » To już wtorek – witamy serdecznie.

To już wtorek – witamy serdecznie.

jaka pogodaUff 13-tka za nami. I jak tam zakończył się dla nas 13-ty dzień miesiąca? Przyniósł pecha, a może wręcz przeciwnie był szczęśliwy, czy też taki sobie, podobny do wszystkich innych dni? Na te pytania musi sobie odpowiedzieć każdy z nas. A my mamy nadzieję, że w dniu wczorajszym wszystko było o’key. Ale dla pewności w grudniu również przypomnimy naszym czytelnikom, że 13-tka się zbliża. Strzeżonego, Pan Bóg strzeże!

A dzisiaj mamy wtorek w ten oto sposób premiera tygodnia ( poniedziałek ) jest już za nami – ach jak ten czas mknie w stronę świąt. Już niedługo dane nam będzie poczuć ich smak. Tylko niech nikt z naszych czytelników nie mówi nam, żeśmy na czas o nadchodzących świętach nie wspominali.

Na dworze mamy chłodny dzień, po nocnym dosyć silnych opadach deszczu dzień jest w miarę pogodny. Na wielkie ciepło nie mamy jednak co liczyć. Wszakże idzie ku zimie.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 14 listopada br., w 53 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 318 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 47 dni.

To już 53 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +4oC. W trakcie dnia podniesie się do +5oC, w tej chwili wynosi około +4oC. Temperatura odczuwalna może wynosić nawet +4oC. Od samego rana dzień jest wilgotny i pochmurny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 750 – 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 80%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.24, zaś zmierzch około godz.: 16.36.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.59 zajdzie natomiast o godz. 16.03 w wyniku czego długość dnia wyniosła dokładnie 9 godzin i 4 minuty. Noc będzie więc miała 14 godzin i 56 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 3 minuty krótszy. Trwa okres dalszego skracania dnia na korzyść nocy. Dzień jest już krótszy od nocy o pełne 5 godziny i 52 minuty. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Elżbieta, Józef, Klementyn, Judyta, Laurenty, Kosma, Lewin, Damian, Maria i Paweł. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Mgły na świętego Marcina, będzie przyjemna zima”.

Mamy początek kolejnego tygodnia. Za oknem chłodna jesienna pogoda. Po nocnych opadach deszczu w trakcie dnia ,,co nieco” się ocieplił, ale nie za wiele. I nie pada. Dni są coraz krótsze, a nas w sposób naturalny ,,ciągnie” na dwór. I nie ma się co dziwić, zima się zbliża a my mamy jeszcze wiele zaległości w zakresie prac na dworze i w naszych ogrodach i ogródkach. Zachęcamy na tyle ile się tylko da, by przynajmniej odrobinę dzisiejszego dnia spędzić na dworze.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.   Redakcja