środa , 19 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » To już wrzesień AD 2017!

To już wrzesień AD 2017!

Za nami sierpień, za nami niemal już całe wakacje i letnia kanikuła. Już od najbliższego poniedziałku dzieci i młodzież a także nauczyciele wracają do swoich miejsc pracy – czyli do szkół. Nie od razu oczywiście w szkołach ruszy ,,normalna” praca, każdy z nas pamięta ze swojego doświadczenia, że tak na dobrą sprawę nauka ruszy po kilku dniach, po załatwieniu wszystkich spraw organizacyjnych. No i w sposób oczywisty, trzeba powspominać wszystko to, co w okresie wakacji wydarzyło się. Oj będzie o czym plotkować, a i z wieloma nowymi informacjami trzeba się podzielić z najbliższymi przyjaciółkami i kolegami. Widzimy więc, że będzie się działo. Poza tym, pierwszy tydzień musi upłynąć na tym, aby przestawić umysły młodych ludzi do szkolnych wymogów. Miłego i łatwego rozruchu życzymy. Tymczasem mamy piątek – jeszcze wakacyjny. Za oknem mamy pochmurny ale ciepły poranek. Pozostaje nam mieć tylko nadzieję, że w tym ostatnim roboczym wakacyjnym dniu pogoda dopisze. A gdy się tak stanie, to możemy być spokojni o nasze samopoczucie. Chociaż wizja rychłego powrotu do kieratu musi robić na nas nie najlepsze wrażenie.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 1 września br. Dzisiejszy dzień jest 73 dniem tegorocznego kalendarzowego lata, 246 dniem w 2017 roku, do końca roku pozostało więc 120 dni.

To doprawdy 73 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +21oC. W trakcie dnia lekko spadnie i wynosić będzie +20oC, w tej chwili wynosi około +20oC. Temperatura odczuwalna wynosić będzie +21oC. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 745 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86 – 63%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzeszło dzisiaj o godz. 6.02 zajdzie natomiast o godz. 19.30 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 28 minut. Noc ma więc 10 godzin i 32 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dokładnie 2 godziny i 30 minut krótszy od dnia najdłuższego. Księżyc znajduje się w fazie – pierwsza pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Amon, Anna, August, Beatrycze, Bronisław, Bronisława, Donat, Dzierżysław, Egidia, Feliks, Gedeon, Idzi, Melecjusz, Michał, Miłodziad, Ruta, Sator, Satora, Sykstus, Werena, Witalis. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Absurdalność daje się wyrazić tylko za pomocą humoru”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy wrzesień z pogodą zaczyna, zwykle przez miesiąc pogoda się trzyma”.

Za nami 8 miesięcy tego roku. Coraz częściej będziemy więc spoglądać w kierunku końca tego roku. Tym bardziej, że już niedługo końca dobiegnie lato i nadejdzie jesień. Dzień jest coraz krótszy, już niedługo wieczory będą bardzo długie i niestety ciemne. Z całą pewnością coraz trudniej będzie również o wysokie dodatnie temperatury, widać to chociażby po bardzo zimnych nocach i porankach w ostatnich dniach. Te zmiany jednak nie nastąpią z dnia na dzień, a poza tym kto powiedział, że pozostała część lata i jesień nie mogą być ciepłe. Tyle tylko, że przyroda rządzi się swoimi prawami.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego miłego, radosnego oraz zdrowego wakacyjnego piątku.   Redakcja