niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » To już środek roboczej części tygodnia. Witamy w środę.

To już środek roboczej części tygodnia. Witamy w środę.

Przeżywamy kolejny wiosenny tydzień pracy, który bezpośrednio poprzedza długi weekend kwietniowo-majowy. Tak, tak, już za niespełna 3 dni ,,wchodzić” będziemy w arcydługi weekend. Najwyższa więc pora, by skonkretyzować swoje plany na ten okres. Wiadomo, że głównym czynnikiem mającym wpływ na jakość i sposób naszego wypoczynku będzie miała pogoda. Z każdym kolejnym dniem, z coraz większą precyzją będziemy mogli mieć pewność, co też nam przyniesie aura w dniach od 28 kwietnia br. do 6 maja br. My na naszych łamach każdego dnia podawać będziemy świeże prognozy pogody na ten okres. Powinniśmy jednak nasze zajęcia na długi weekend szykować wariantowo, tak by w kolejnych dniach nie przeżywać wielkiego stresu związanego z kaprysami pogody. Tymczasem dzisiaj degustujmy się pogodnym i słonecznym dniem.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 25 kwietnia br. w 36 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 115 dniem roku, do jego końca pozostały więc 250 dni.

I wreszcie mamy 36 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +12oC. W trakcie dnia wyniesie tylko około +23oC, w tej chwili wynosi około +17oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +24oC. Od samego rana dzień jest w miarę ciepły i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 – 739 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 8 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 79 – 51%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.56, zaś zmierzch około godz.: 20.28.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.32 zajdzie natomiast o godz. 19.56 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 24 minuty. Noc będzie więc miała 9 godzin i 36 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 6 godziny i 20 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 25 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 59 minut, 5 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 6 godzin i 20 minut, 2 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aleksander, Aleksja, Aleksy, Erwin, Fidelis, Grzegorz, Horacjusz, Horacy, Longin i Longina. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,My decydujemy tylko o tym, jak wykorzystać czas, który nam dano” .

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Potrzeba odwagi, by powstać i przemówić. Potrzeba jej również, by usiąść i posłuchać”.

Coraz bliżej do długiego majowego weekendu. Jeszcze tylko kilka dni i wielu z nas będzie mogło rozpocząć kwietniowo-majową labę. Gorąco wierzymy, że każdy z nas zdoła wykorzystać ten czas efektywnie i efektownie. Co do sposobu spędzenia tego czasu, to nasza redakcja nie będzie starała się go narzucić swoim czytelnikom. Jeśli ktoś chce spędzić ten czas czynnie, to niech tak będzie. Z kolei z pełnym zrozumieniem podejdziemy również do tych, którzy po prostu postanowili poleniuchować. Pamiętajmy jednak, żeby generalnie się nie przemęczać, tak aby po długim weekendzie nie być bardziej zmęczonym niż przed jego rozpoczęciem. No i prosimy na ten czas nie rozstawać się z naszym portalem. Zapowiadamy wiele ciekawych materiałów.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.   Redakcja