piątek , 21 Luty 2020
Home » Aktualności » To już środa nowego tygodnia. Serdecznie witamy w pogodnym dniu pełnym słońca.

To już środa nowego tygodnia. Serdecznie witamy w pogodnym dniu pełnym słońca.

2 dni temu rozpoczęliśmy kolejny tydzień pracy i pierwszy tydzień nauki w nowym roku szkolnym. Zapewne więc w szkołach i przedszkolach praca powoli powraca na swoje normalne tory i osiągać będzie swój normalny rytm. Za nami mamy już inauguracje roku szkolnego. Tak, tak powróciliśmy do szkół, nastał wrzesień, lato za niedługo dobiegnie końca a my wkroczymy w kalendarzową jesień. Ze wszystkimi jej urokami i wadami. Tymczasem po deszczowym wtorku pogoda coraz bardziej się ustabilizowała i dzisiejszy poranek jest ciepły i przyjemny. Jest więc szansa na to, że środa będzie bardzo pięknym dniem. Nie ma więc na co czekać, tylko po pracy i nauce szybciutko powinniśmy wyjść na dwór, by tam spędzić jak najwięcej czasu. Takich pogodnych i pięknych chwil w tym roku będzie już coraz mniej. Dni bowiem będą się coraz mocniej skracały a co za tym idzie wieczór będzie zapadał coraz szybciej. Wszystkiego dopełni powrót z czasu letniego do zimowego. Wtedy ciemności będą zapadały chwile po tym jak wrócimy z pracy. Korzystajmy więc w bieżącym okresie z tego wszystkiego co daje nam matka natura.  

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 5 września br. w 76 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 248 dniem roku, do jego końca pozostało więc 117 dni.

Przeżywamy 76 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +14oC.  W trakcie dnia spadnie do około +24oC, w tej chwili wynosi  około +16oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +26oC. Od samego rana dzień jest słoneczny i pogodny. Z rana bardzo rześki. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 – 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 81 – 53%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.34, zaś zmierzch około godz.: 19.54.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.07 zajdzie natomiast o godz. 19.23 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 16 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 44 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 5 godzin i 20 minut. Widać więc, że długość dnia nadal jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już jednak krótszy o 3 godziny i 9 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 5 września jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godziny i 9 minut, 7 sekund i dłuższy od najkrótszego o 5 godzin, 10 minuty i 49 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Herakles, Wawrzyniec, Dorota, Herkules i Justyna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Bądź oszczędnym abyś mógł być szczodrym”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Modli się pod figurą, a diabła ma za skórą”.

Piękne maja być kolejne dni. Po fali upałów i przejściowych dniach deszczowych nieco się ochłodziło. Ale dzisiaj pogoda poprawiła się w sposób znaczny. Wszystko to powinno doprowadzić do zmiany warunków naszego życia i jego komfortu.

Fakt, że dni są coraz krótsze. Nieuchronnie zbliżamy się ku jesieni, ale przecież taka jest kolej rzeczy. Jesień też potrafi być piękna. Miejmy wiarę, że tak właśnie będzie. Pamiętajmy również o tym, że każda pora roku ma swój urok, musimy tylko chcieć go zauważyć. Ważne również jest to, aby jak najwięcej przebywać na słońcu, nasze organizmy potrzebują tego bezwzględnie. Jesienią i zimą w tym zakresie może być różnie. Cały czas jednak mamy poważny głód umiarkowanych opadów deszczu i wody.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.    Redakcja