niedziela , 17 Listopad 2019
Home » Aktualności » To już środa. Czy w trakcie dnia utrzyma się poprawna pogoda?

To już środa. Czy w trakcie dnia utrzyma się poprawna pogoda?

Bardzo serdecznie witamy w trzecim roboczym dniu bieżącego tygodnia. Kolejny dzień – wtorek minął nam z mocnym wieczornym i nocnym deszczem. Burza nadeszła nad nasz rejon około 19.00. Opady były tak silne, że chwilami przypominały potężna ulewę. W nocy jednak się uspokoiło a poranek mamy pogodny ale z licznymi groźnymi chmurami na niebie. I groźny ma być cały dzień. Meteorolodzy ostrzegają nas przed nagłymi i gwałtownymi burzami a nawet gradobiciem. Czyli wielce prawdopodobne są nawałnice.

We wtorek w godzinach popołudniowych i wczesno-wieczornych pogoda była stabilna, w związku z czym mogliśmy śmiało odrabiać zaległości na dworze i w naszych ogródkach. Miejmy nadzieję, że dzisiaj – ,,za dnia” pogoda nie uziemi nas pod dachem, wszakże wiosną zawsze i wszędzie czeka na nas konkretna robota.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 22 maja br. – w 63 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 142 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 223 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 63 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +14oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +18oC, w tej chwili wynosi około +16oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +19oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 738 – 735 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 8 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 94 – 85%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.09, zaś zmierzch około godz.: 21.15.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.51 zajdzie natomiast o godz. 20.35 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 44 minuty. Noc będzie więc miała 8 godzin i 16 minut. Dzisiejszy dzień jest już 7 godzin i 41 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 7 godzin i 18 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 22 maja jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 38 minut i 47 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 41 minut i 18 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Emil, Helena, Jan, Julia, Krzesisława, Rita, Wiesław i Wiesława. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  wiosenny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Człowiek, który nie jest wolny, zawsze idealizuje swoją niewolę”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Maj zieleni łąki, drzewa, już i ptaszek w polu śpiewa”.

I tak oto za sobą mamy już 2 robocze dni nowego tygodnia. Pamiętajmy, że nasz ,,chleb” powszedni wcale nie musi mieć na imię ,,praca”. W naszym życiu musimy starać się zachować pełną harmonię właśnie pomiędzy pracą i wypoczynkiem. A jak to robić, zależy już tylko i wyłącznie od nas samych. Zachęcamy do pomysłowości w tej kwestii. Wszakże – nie żyjemy po to by tylko pracować, jest wręcz odwrotnie – pracujemy po to by móc żyć.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcjajaka pogoda