czwartek , 25 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » To już piątek – witamy w końcówce I tygodnia Adwentu.

To już piątek – witamy w końcówce I tygodnia Adwentu.

piatek 2Ani żeśmy się nie obejrzeli a tu już szybkimi krokami mija nam I tydzień adwentu. Tym samym w sposób naturalny do świąt jest coraz bliżej. Powoli każdy z nas powinien czynić przygotowania do zbliżających się świąt. Wiadomo przecież, że przed nami jest wiele obowiązków – zakupy żywności, prezenty, sprzątanie i ostateczne przygotowywanie świąt. Dobrze byłoby by udało nam się z tymi pracami zdążyć na czas. Tak by nie trzeba się było śpieszyć. Powinno tak być zwłaszcza dlatego, że nie wiemy do końca jaka czeka nas w przeciągu kolejnych 2 tygodni pogoda. Poza tym, jeszcze przez około 2 tygodnie dzień będzie nam się skracał. To wszystko spowoduje, że nasza forma psychiczna i fizyczna może nie być doskonała. Ale potem będą już tylko święta i nowy rok AD 2018.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 8 grudnia br., w 76 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 342 dniem roku, do jego końca pozostały więc dokładnie 23 dni.

To już 76 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2oC.  W trakcie dnia podniesie się do +6oC, w tej chwili wynosi  około +4oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -1oC. Od samego rana dzień jest lekko pochmurny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 738 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 79 – 65%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.53, zaś zmierzch około godz.: 16.22.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.33 zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniosła dokładnie 8 godzin i 11 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 49 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejną 1 minutę krótszy. Trwa okres dalszego skracania dnia na korzyść nocy. Dzień jest już krótszy od nocy o pełne 7 godziny i  34 minuty.  Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2017 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 8 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 10 minut, 34 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 9 minut, 32 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Maria, Narcyza, Apollo i Boguwola. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jeśli w grudniu często dmucha, to w marcu i kwietniu plucha”.

Za sobą mamy już niemal cały pierwszy tydzień Adwentu. Przed nami stoją więc kolejne 2 adwentowe niedziele a potem święta. Tym samym święta mamy za 2 tygodnie i jeszcze troszeczkę. Jest więc tak, że ani się nie obrócimy, a trzeba będzie nakrywać do wigilijnego stołu. Coraz bardziej więc musimy nasze myśli i działania kierować w tą stronę. Święta będą piękne, pod warunkiem jednak, że nie będziemy do nich przystępować w pośpiechu i potwornym zmęczeniu. Nie dajecie Państwo wiary? – to spróbujcie. Tak też można. A może trzeba!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.    Redakcja