poniedziałek , 14 Wrzesień 2020
Home » Aktualności » To już doprawdy ostatni tydzień tegorocznego lata.

To już doprawdy ostatni tydzień tegorocznego lata.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc sierpień. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 377!!! Aktualne statystyki ( poniedziałek rano ) dla Polski wyglądają nadal bardzo źle: 74 529 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 2 188 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej ,,poluzowanej”  narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

Tegoroczny wrzesień pod względem pogody, póki co należy do lepszych w ostatnich latach. Meteorolodzy mówią o tym, że w kolejnym tygodniu ma mocniej przygrzać, my jednak mamy nadzieję, że nie będą to już ekstremalne upały. Takich bowiem nam już nie potrzeba. Ale stabilna, ciepła pogoda to owszem. Tyle tyko, że od czasu do czasu przydałby się nocny deszcz. W tym miejscu wyraźnie podkreślamy, że jeśli opady, to tylko nocą lub późnym wieczorem. Natura ma bowiem w tym zakresie wiele do odrobienia.

Bieżące dni są już znacznie krótsze niż byliśmy do tego jeszcze niedawno przyzwyczajeni. Ale za to mamy dłuższe wieczory, co również może mieć swoje korzyści. Tymczasem ,,powoli” – co należy odbierać – szybko zbliżamy się do połówki września a potem do końcówki lata w kalendarzu. A potem patrząc dalej widać, …… . Oj nie wybiegajmy zbyt daleko do przodu. Co ma być i tak będzie.

Tymczasem od kilkunastu godzin przezywamy ostatni pełny tydzień tegorocznego lata. Mamy poniedziałek, póki co pogoda dopisuje. Ba jest superowa. Miłego dnia życzymy wszystkim naszym czytelnikom, ich rodzinom i znajomym.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 14 września br. – w 86 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 258 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 108 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 86 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +11oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +28oC, w tej chwili wynosi około +22oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +30oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 755 – 753 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 82 – 46%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.49, zaś zmierzch około godz.: 19.33.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.21 zajdzie natomiast o godz. 19.02 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 41 minut. Noc będzie więc miała 11 godzin i 19 minut. Dzisiejszy dzień jest 4 godzin i 36 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 1 godzinę i 22 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

14 września jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godziny, 44 minuty i 23 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 4 godzin, 35 minut i 42 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bernard, Biernat, Cyprian, Materna, Maternus i Szymon. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Kto w sercu ma tylko nienawiść, nigdy nie zazna miłości i szczęścia”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jeżeli dałeś, nie wypominaj. Jeżeli masz wypominać, nie dawaj!”.

Dane jest nam przeżywać ostatni pełny tydzień tegorocznego lata. Pogoda ma być ładna, starajmy się więc wykorzystać ten czas jak najlepiej. Nigdy bowiem nie wiemy jaka będzie jesień. Mamy nadzieję, że tradycyjnie będzie ona piękna, złota i przyjazna dla nas wszystkich. Ale nie pozbawiona opadów deszczu. Wszakże wiosna i kolejne lato znowu nadejdą i z całą pewnością mocno przygrzeją. Tymczasem – z dnia na dzień korzystajmy z tego wszystkiego co przynosi nam Matka Natura.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.

Redakcja