sobota , 16 Listopad 2019
Home » Aktualności » To już doprawdy końcówka wiosny, ostatnie jej godziny. Witamy w przedświąteczną środę.

To już doprawdy końcówka wiosny, ostatnie jej godziny. Witamy w przedświąteczną środę.

To już doprawdy końcówka wiosny, ostatnie jej godziny. Już za kilkadziesiąt godzin nastanie bowiem astronomiczne Lato 2019. Stanie się to w najbliższy piątek 21 czerwca o godz. 17.54, innymi słowy już jutro powoli żegnać będziemy tegoroczną Wiosnę. Z kolei kalendarzowe lato nadchodzi w dniu 22 czerwca – tj. w sobotę. Jeśli więc ktoś z Państwa ma jeszcze jakiekolwiek zamiary wobec wiosny, to pozostało mu już niewiele czasu. Lato potrwa do 23 września br. do godz. 9.50. Mamy środę, a skoro tak, to dane jest nam przeżywać ostatnie 2 dni tegorocznej Wiosny. Zaśpiewajmy więc – ,,Żegnaj Wiosno na ….. ”. Nie, nie na rok, tylko na 9 miesięcy. Po drodze zaliczymy tylko piękne lato, cudowną złotą polską jesień, łagodną zimę, no i znowu nadejdzie piękna i ciepła wiosna. Przed nami stoi więc niepowtarzalna okazja do wypoczynku, rekreacji, generalnie rzecz ujmując, czas do totalnego wyluzowania. Oczywiście warunkiem jest to, że trwamy w przeświadczeniu, że nie żyjemy tylko po to by tylko pracować, lecz pracujemy po to, by żyć. Więc żyjmy! Wszystkim naszym czytelnikom życzymy więc miłego i efektywnego wypoczynku, oraz miłych ostatnich dni i godzin wiosny.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 19 czerwca br. – w 91 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 170 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 195 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 91 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +16oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +28oC, w tej chwili wynosi około +22oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +30oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 748 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 88 – 52%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.50, zaś zmierzch około godz.: 21.43.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.35 zajdzie natomiast o godz. 21.00 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 25 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 25 minut. Dzisiejszy dzień jest już 8 godzin i 21 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 8 godzin i 40 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 18 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 0 minut i 8 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 19 minut i 57 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Borzysław, Eurydyka, Gerwazy, Julianna, Michalina, Odo i Protazy. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  wiosenny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Kochaj, żeby żyć i żyj, żeby kochać”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czerwiec stały – grudzień doskonały”.

Za ,,chwilę” będziemy mieli Lato, można więc zaplanować na ten czas alternatywny sposób spędzenia czasu niż bywa to zazwyczaj. Starajmy więc oddać się naturze i na jej łonie przebywajmy tyle ile się tylko da. Nie ma nic lepszego jak życie w harmonii z przyrodą. To uzdrawia, poprawia nasze zdrowie i stan naszej psychiki. Po to jednak, by to móc potwierdzić lub zanegować, trzeba się tej naturze oddać do dyspozycji. To ona nas ,,wydała”, ma więc w sobie wystarczające siły i środki by w nasze życie tchnąć nowe siły. Zachęcamy. W takim razie w kolejnych dniach żyjemy pod hasłem: praca – tak, ale w niezbędnym zakresie i formie, wypoczynek – nade wszystko i ponad wszystko.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja