piątek , 26 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » Ten żart będzie żartownisia słono kosztować!

Ten żart będzie żartownisia słono kosztować!

W dniu wczorajszym w godzinach wieczornych wielu z nas słyszało odgłos syreny strażackiej pochodzącej z pędzącego przez Rudy wozu strażackiego.  Nie byłoby w ty nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wóz strażacki za sobą transportował łódź. Można było wnioskować, że ratownicy udają się do akcji ratunkowej na jakimś akwenie wodnym. Od razu w myślach człowiek zaczyna się zastanawiać – co i gdzie się mogło wydarzyć? Opady nie były bowiem zbyt silne. Zdarzenie musiało bowiem być szczególne, wskazywał na to przede wszystkim pośpiech zespołu ratowniczego. Tak jak można było przypuszczać, strażacy gnali do bardzo poważnego zdarzenia w podraciborskich Krowiarkach. Tyle tylko, ze jak się okazało wezwanie było fałszywe. O szczegółach pisze raciborski portal www.naszraciborz.pl

Co pisze zaprzyjaźniony Portal?

– 19  strażaków szukało wczoraj w Krowiarkach osoby, która w miejscowym stawie przy pałacu miała popełnić samobójstwo. Z Bytomia ściągnięto nawet nurków, którzy penetrowali akwen.

Zgłoszenie odebrano w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego o godz. 20.59. Dzwoniący powiedział, że osoba zamierza wskoczyć do stawu i popełnić samobójstwo. Zapytany o szczegóły rozłączył rozmowę i wyłączył telefon.

Na miejsce skierowano strażaków, łącznie 5 wozów bojowych, 2 łodzie i ekipę nurków z Bytomia.

W tym miejscu są 3 zbiorniki. Służby nie wiedziały, w którym szukać. Zaczęto przesłuchiwać świadków. Ci nie widzieli, by ktokolwiek spacerował wzdłuż stawu i wskakiwał do wody. W końcu policji udało się namierzyć właściciela telefonu i użytkownika w chwili, gdy odebrano zgłoszenie. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec Krowiarek. Wydmuchał prawie 2 promile. Przyznał się do wywołania fałszywego alarmu!!! Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności a nawet grzywny do 1500 złotych oraz wysokie koszty finansowe związane z akcją służb ratowniczych. Akcja zakończyła się o godzinie 1.08.

Nic dodać, nic ująć.

*** Zdjęcia patrz: http://www.naszraciborz.pl/site/index.html

Redakcja