wtorek , 19 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Ten weekend definitywnie kończy tegoroczne wakacje.

Ten weekend definitywnie kończy tegoroczne wakacje.

Już za kilkanaście godzin, po ponad 2 miesięcznej przerwie zabrzmi szkolny dzwonek. Zapewne wielu uczniów, a może i nauczycieli wprawi on w niezłą depresję. Ale cóż począć, życie toczy się dalej. Mamy wiarę, że dzwonek ten będzie zwiastunem dobrych 10 miesięcy nauki dla uczniów i pracy dla nauczycieli. I oto apelujemy, by do obowiązku szkolnego podejść z należytym szacunkiem, zrozumieniem, ale i z pewnym respektem. Z własnego doświadczenia radzimy wszystkim uczniom, by w kolejnym roku pobierania nauki postawić na systematyczność. To ona gwarantuje sukces w nauce i jej dobre wyniki. Warto takiej postawy spróbować. To się po prostu opłaca. Tymczasem mamy niedzielę i pierwszy wrześniowy weekend. Jest brzydka pogoda, pada deszcz. Dodatkowo jest chłodno i strasznie wilgotnie, otoczenie sprawia wrażenie, że oto mamy późną dżdżystą jesień. Pogoda nie sprzyja więc tegorocznym organizatorom dożynek gminnych w Budziskach. Mocno trzymamy za nich kciuki, życzymy udanego wydarzenia, pogody ducha i znaczących przejaśnień na dworze. Wszystkich naszych czytelników pomimo brzydkiej pogody zachęcamy do tego by odwiedzić dzisiejszą stolicę naszej gminy – sołectwo Budziska gdzie organizatorzy przygotowali wspaniałe rolnicze święto i bogaty program artystyczny.

Miłego wypoczynku życzymy wszystkim naszym czytelnikom a za ich pośrednictwem członkom ich rodzin i znajomym.

Serdecznie witamy naszych czytelników  w niedzielę 3 września br. Dzisiejszy dzień jest 75 dniem tegorocznego kalendarzowego lata, 248 dniem w 2017 roku, do końca roku pozostało więc 118 dni.

To doprawdy 75 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około  +11oC.  W trakcie dnia lekko spadnie i wynosić będzie +14oC, w tej chwili wynosi około +12oC. Temperatura odczuwalna wynosić będzie +14oC. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 743 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86 – 79%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzeszło dzisiaj o godz. 6.05 zajdzie natomiast o godz. 19.26 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 21 minut. Noc ma więc 10 godzin i 39 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dokładnie 2 godziny i 37 minut krótszy od dnia najdłuższego. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Antoni, Bartłomiej, Bronisław, Erazma, Izabela, Jan, Joachim, Szymon, Szymona, Wincenty i Zenon. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Już za 24 godziny będziemy mogli powiedzieć, że mamy – pierwsze koty za płoty. Niestety tegoroczne wakacje są już za uczniami. Począwszy od jutra, powolnymi krokami uczniowie zapoznają się z nowym planem lekcji, nowymi koleżankami, kolegami, tymi starymi również, nowymi nauczycielami i wreszcie nowymi zasadami ,,gry” w nadchodzącym roku szkolnym.  Jeszcze tylko trzeba będzie skompletować podręczniki,  strój sportowy, itd. i można ruszać z nauką pełną parą. Zakładamy, że pełne osiągnięcie ,,mocy uczenia się” nastąpi gdzieś za kilka dni, kiedy to opadną całkowicie wakacyjne emocje i kiedy uczniowie podzielą się z wszystkimi swoimi najnowszymi wiadomościami i plotkami. A to przecież wymaga czasu.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej miłej, radosnej oraz zdrowej ostatniej wakacyjnej niedzieli.    Redakcja