środa , 19 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Tegoroczne święta znowu pachną drożyzną!

Tegoroczne święta znowu pachną drożyzną!

To zjawisko również można nazwać tradycją. Chodzi o falę zwiększonych zakupów w okresach przedświątecznych. Bardzo często zjawisko to określane jest jako gorączka przedświątecznych zakupów. Kiedy udajemy się do sklepu na owe zakupy, bardzo często bywa tak, że tracimy głowę. Objawia się to poprzez kupowanie wszystkiego w ogromnych, bardzo często niepotrzebnych ilościach. W chwili zakupu cena nie ma zasadniczego wpływu na zakup. No bo to na święta. Po świętach okazuje się często, że wiele z zakupionych produktów nie jesteśmy w stanie skonsumować przed upływającym terminem ich przydatności do spożycia. Inne z kolei są nam kompletnie niepotrzebne. Efekt jest oczywisty – zakupione produkty trafiają do śmieci lub zalegają bezużytecznie na wiele lat.

To zjawisko jest jakby na to nie patrzeć patologią i czymś złym. W tle tego wszystkiego jest kolejne zło, mianowicie niekontrolowany przez nas wzrost cen na owe produkty. W ten sposób ,,okradani” jesteśmy z wielkich pieniędzy, ale mówiąc szczerze okradamy się sami w dwójnasób. Bo nie mamy umiaru i brakuje nam w decydującej chwili rozwagi.

Tak wygląda co roku? Jak mają się ceny na żywność i różnego rodzaju dobra w tym głównie na potencjalne świąteczne prezenty pokazujemy na przykładzie minionego roku – 2017.  Sytuację tą diagnozuje BUSINESS INSIDER POLSKA. Zaręczamy, że warto poczytać i analizę wziąć pod rozwagę. I zastanowić się nad tym, czy każdy z nas osobno wpisuje się i na ile w ten real?

*** https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/wigilia-i-swieta-bozego-narodzenia-beda-drozsze-niz-w-zeszlym-roku/8v52bmc

Redakcja