środa , 3 Czerwiec 2020
Home » Aktualności » Taki jesienny dzień to niemal cudo! Witamy więc w cudowny dzionek.

Taki jesienny dzień to niemal cudo! Witamy więc w cudowny dzionek.

sloncePatrząc za poranne okno z całą pewnością przechodzi nam ochota na to, by wyjść z domu i tam być cały dzionek. Piękny słoneczny jesienny dzionek. Jest bardzo ciepło ale wieje bardzo silny południowo-wschodni wiatr. A w związku z tym niebo jest krystalicznie czyste. Powietrze – również.

Nie ma się więc co dziwić, że nasze samopoczucie znajduje się na krzywej wznoszącej. I bardzo dobrze, bowiem trzeba żyć i realizować nasze codzienne obowiązki – te w pracy, ale również obowiązki domowe. Z pocieszeniem przychodzą nam meteorolodzy, którzy mówią, że do 18 października pogoda będzie podobna do tej z dnia dzisiejszego. Czyli reasumując – piękne i pogodne będą dni bieżącego weekendu, cały następny tydzień z kolejnym weekendem. Możemy więc na ten okres szykować nasze plany związane z wykonywaniem wielu domowych czynności, w tym głównie tych realizowanych na dworze. I pamiętajmy o pracach przygotowawczych na grobach naszych najbliższych.

Potem jednak – w ostatnie dekadzie października pogoda może się pogorszyć, ale ostatecznie jest jeszcze za wcześnie by przesądzać dzisiaj jej charakter. Może jednak nie być tak pięknie jak to mamy dzisiaj.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 12 października br. w 19 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 285 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 80 dni.

Przeżywamy 19 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +11oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +20oC, w tej chwili wynosi  około +23oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +25oC. Od samego rana dzień jest bardzo słoneczny ale wieje mocny wiatr. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 18 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 72 – 58%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.30, zaś zmierzch około godz.: 18.33.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.03 zajdzie natomiast o godz. 18.02 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 59 minut. Noc będzie więc miała 13 godzin i 1 minutę. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 2 godziny i 54 minuty. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 1 godzinę i 52 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 12 października jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin i 25 minut, 34 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 2 godziny, 54 minut i 11 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Edwin, Eustachy, Maksymilian, Maksymiliana, Serafin i Witold. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Żartuje z blizny ten, kto nie zaznał rany”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Ślepemu i okulary nie pomogą”.

Stało się tak jak zapowiadaliśmy. Nastała ładna i piękna jesień. Korzystajmy więc z uroków bieżących dni. A każdy kolejny dzień jest już znacząco krótki, na tyle że po powrocie z pracy popołudniu pozostaje nam niewiele czasu by cokolwiek zrobić jeszcze na dworze. Pamiętajmy, że na niezbyt odległym horyzoncie mamy Święto Zmarłych i całe multum obowiązków związanych z tym świętem. Na ten przedświąteczny i świąteczny okres życzymy Państwu dobrej pogody, dużo słoneczka i ciepła. A wtedy te święta będą bardzo radosne.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.    Redakcja