niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Taki będzie ten arcydługi weekend. Dobra pogoda murowana.

Taki będzie ten arcydługi weekend. Dobra pogoda murowana.

Mamy dla naszych czytelników przemiłą informację. Otóż rozpoczęty co arcydługi majowy weekend minie nam w dobrej i bardzo dobrej pogodzie. Meteorolodzy co do tej kwestii są bardzo zgodni. Aby się przekonać o trafności tych prognoz wystarczy tylko wyjrzeć i wyjść na dwór. Jest słonecznie, bardzo pogodnie i stosunkowo ciepło. Poczucie ciepła obniża jeszcze lekki podmuch chłodnego wiatru. W sumie jednak jest bardzo pięknie, wręcz cudownie. Wierzyć się nie chce ale są wielkie szanse na to, że taki będzie cały weekend, a więc do niedzieli 7 maja br. To wspaniała wiadomość.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszyscy w tym okresie będą wypoczywać przez całe 9 dni. Jednak wielu z nas tak zorganizowało sobie czas, że mogą wypoczywać do 7 maja.

W tym czasie będziemy mieli bardzo ciepłe dni ( wręcz upalne ), ale również takie umiarkowanie ciepłe. Możliwy jest niewielki przejściowy opad deszczu, ale przecież z przyrodą musimy potrafić dzielić się wszelkimi jej urokami. A ów wspomniany deszcz może całość pogody dopełniać.

W sobotę synoptycy prognozują kolejny wzrost temperatur do +26oC na Śląsku.

Taka pogoda musi zachęcić nasz wszystkich do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Dni mamy bardzo długie. Wcześnie rano robi się już widno ( około 4.45 ), może warto w najbliższe dni wysłuchać wczesnym rankiem jak budzi się matka natura. Zapewniamy, że przeuroczy to widok i przeurocze, niepowtarzalne odczucia.

Polecamy również dłuższe przebywanie na dworze wieczorem, kiedy to dzień chyli się ku nocce ( około 20.35 ). Wieczory są doprawdy cudowne i również pełne pięknych, niesamowitych doznań. Trzeba je tylko zauważać i chcieć dotknąć. Zachęcamy.

Najcieplejsza będzie niedziela i poniedziałek. Wtedy na południu kraju temperatura osiągnie +27 °C.

Od wtorku prognozowane jest lekkie ochłodzenie, ale to wciąż będą temperatury bardzo letnie. Okresami możemy spodziewać się przelotnych deszczów i burz.

Jak więc widzimy, długoterminowa pogoda na długi weekend majowy wygląda bardzo obiecująco.

Mamy nadzieję, że ta prognoza się spełni. Jeżeli więc zaplanujemy ten okres efektywnie, to z całą pewnością minie nam bardzo efektywnie. Do czego zachęcamy naszych czytelników.

Redakcja