niedziela , 24 Luty 2019
Home » Aktualności » Tak, tak – znowu poniedziałek. Serdecznie witamy.

Tak, tak – znowu poniedziałek. Serdecznie witamy.

Witamy w poniedziałek, nazajutrz po niedzielnym odpustowaniu. Pogoda dopisała, lista gości również, mamy więc nadzieję, że wczorajszy dzień minął nam wszystkim i przybyłym gościom w przemiłej świątecznej atmosferze. Tak, tak, mamy świadomość tego, że daleko od tej radości było wszystkim tym którzy wpadli w ,,pułapkę” komunikacyjną w trakcie odpustu w rejonie kościółka Św. Magdaleny na odcinku od DW 919 do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, tj. na ulicy Dworcowej. Niestety po raz kolejny w tym rejonie doszło do paraliżu komunikacyjnego. A wszystko za sprawą kompletnego braku przygotowania rejonu do obsługi ruchu pieszego i kołowego w tym rejonie na czas odpustu. Mając na uwadze to, że mówimy o drodze gminnej wołamy głośno – Panie Sołtysie, gdzie Pan byłeś w tym czasie gdy kierowców trafiał …. ? Dlaczego wcześniej nie podjął Pan takich działań, by umożliwić bezpieczny i bezkolizyjny przejazd? Kolejne pytanie – dlaczego w godzinach szczytu ruchu przy cmentarzu, tj. w godz. 9.30 – 16.00 w rejonie ruchem nie kierowała Policja? Czy w ogóle policja została powiadomiona o takiej konieczności? Dzisiaj po wczorajszej sytuacji pozostał tylko żal i niesmak. Żal do konkretnych osób i instytucji. Do kogo? Można to było w dniu wczorajszym usłyszeć z ust kierowców i przechodniów, kiedy ,,zaklinowane” samochody usiłowały przejechać ulicą Dworcową. Wtedy kiedy zagrożone mogło być ludzkie życie. Sytuacja powtórzyła się niestety kolejny 4 raz. Szczegółowo o tych sprawach napiszemy już niebawem.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 16 lipca br. w 25 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 197 dniem roku, do jego końca pozostało więc 168 dni.

Przeżywamy 25 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +12oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +25oC, w tej chwili wynosi  około +23oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +27oC. Od samego rana dzień jest pogodny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 741  mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 81 – 60%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.03, zaś zmierzch około godz.: 21.31.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.55 zajdzie natomiast o godz. 20.50 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 55 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 5 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 7 godziny i 55 minut. Widać więc, że długość dnia jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 30 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 16 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 30 minuty,3 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 55 minut i 1 sekundę.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Andrzej, Benedykt, Dzierżysław, Eustachy, Faust, Marika i Stefan. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Kto nie umie daleko spoglądać, ten blisko ma kłopoty”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Bardziej boli rana od języka, niż od miecza”.

Rozpoczęliśmy kolejny wakacyjny tydzień. Pogoda póki co jest ustabilizowana. Mamy nadzieję, że wielu z nas zdążyło już wypocząć. Kolejni właśnie zażywają wypoczynku. Pozostali znajdują się w fazie planowania wypoczynku. Pamiętajmy, że czas wakacyjny mija bardzo szybko i nawet się nie spostrzeżemy a trzeba będzie …. . Oj, lepiej nie psujmy sobie radosnego, wakacyjnego humoru.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.    Redakcja