środa , 15 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Tak silne ochłodzenie ma na imię Zygmunt. To on przyniósł do nas tak ekstremalną zimę.

Tak silne ochłodzenie ma na imię Zygmunt. To on przyniósł do nas tak ekstremalną zimę.

Zimny front powietrza o imieniu Zygmunt  zmroził całą Polskę! Dzisiejszej nocy w Rudach temperatura przy gruncie spadła poniżej -26°C!!! Taka zima to już nie przelewki. Wcześniej, zanim nadeszły tak silne mrozy zima pokazała nam już swoje ,,mniejsze? kły w postaci silnych opadów śniegu, zimnego porywistego wiatru oraz, zadymki i gołoledzi. Wszystko to sprawiło, że dane jest nam przeżywać zimę jakiej dawno nie było.

Zygmunt to nazwa wyżu, który przyniósł do nas bardzo mroźne powietrze z północy. Tęgie mrozy zaczęły się wczorajszej nocy ( z czwartku na piątek ).

Według meteorologów najzimniejsza była dzisiejsza noc – z piątku na sobotę. Kolejne jednak niewiele będą im ustępować. Odczuwalne ocieplenie nadejdzie do nas dopiero we wtorek. Lecz od tego dnia temperatura w nocy i za dnia nadal będzie wyraźnie na ,,minusie?. I co najważniejsze ? taka pogoda ma się utrzymywać nawet do końca stycznia.

W ten oto sposób młodsze pokolenia ,,zasmakują? tego co to jest zima a zwłaszcza silna zima. Dawno przecież nie mieliśmy w grudniu-styczniu i lutym prawdziwej zimy.

A skoro tak, to niemal pewne jest to, że tegoroczne zimowe ferie ( rozpoczynają się 13 stycznia br. ) nie tylko w swojej nazwie będą ? zimowe. Stąd też zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorośli już teraz mogą cieszyć się tym co ,,latoś? matka natura nam przygotowała.

Podsumowując więc nasze spojrzenie na panującą i czekającą na nas aurę z całą pewnością możemy powiedzieć, że oto mamy i będziemy mieli prawdziwą, białą i lodowatą zimę!     Redakcja