czwartek , 19 Lipiec 2018
Home » Aktualności » Tak BUK zdobył pierwsze ligowe punkty.

Tak BUK zdobył pierwsze ligowe punkty.

lks_bukWalka, Walka i jeszcze raz walka! Tak komentator klubowy opisał inauguracyjny mecz seniorów LKS ,,BUK” Rudy na rudzkim stadionie w tym roku. Od początku spotkania było widać w szeregach naszej drużyny duże zaangażowanie i realizację planu jaki nakreślili na to spotkanie nasi zawodnicy. Bardzo dużo przechwytów, wysoki pressing i oczekiwanie na błąd przeciwnika miały przynieść wymierny skutek w stwarzaniu sobie klarownych sytuacji. I ostatecznie przyniósł. Wynik 2:0 z trzecią drużyną Serie ,,A” musi budzić szacun. Panowie wielkie dzięki.

W trakcie gry, z błędów przeciwnika nasza 11-tka stworzyła sobie kilka sytuacji, lecz tak naprawdę najlepsze sytuacje nasi seniorzy mieli po szybkich atakach. Niestety brak skuteczności nie pozwolił na zdobycie bramki, a dużo nie brakowało i do przerwy mogliśmy także przegrywać. Te zdarzenia były spowodowane bardzo prostymi stratami w środku pola oraz brakiem krycia przy stałych fragmentach przeciwnika. Raz piłka znalazła się także w siatce bramki strzeżonej przez Morgałę, lecz na nasze szczęście sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej przeciwnika. Wydaję się więc, że działo się dużo i pierwsza odsłona meczu mimo, że zakończona bezbramkowym remisem mogła się podobać.

Po zmianie stron można było zauważyć, że z minuty na minutę naszemu przeciwnikowi zaczyna brakować sił, a coraz częściej do głosu dochodzą rudzcy zawodnicy. Tak właśnie w okolicy 70 minuty meczu stało się to na co wszyscy czekaliśmy. Do piłki na skrzydle dopadł Mateusz Procek dograł wzdłuż bramki, a akcję zamknął spokojnym strzałem Oczko Patryk. Wynik 1:0. Na nowej tablicy wyników po raz pierwszy pojawiła się bramka dla rudzkiego zespołu, a jej operator jeszcze nie zdążył odłożyć pilot do jej sterowania, a ponownie mógł zmienić wynik. Po dosłownie 1 minucie na skrzydle popędził Tworuszka Adam i centrostrzałem zaskoczył bramkarza gości, który wypuścił piłkę, a Mariusz Wanglorz przytomnie wpakował piłkę do siatki.

Goście tylko raz poważnie zagrozili w drugiej połowie naszej bramce, lecz strzał z 16 metrów obronił nasz bramkarz. Do końca spotkania rudzki zespół kontrolował sytuację na boisku i niewiele brakowało by wynik był wyższy.

W ten oto sposób wygrywamy pierwsze spotkanie w tej rundzie i mamy nadzieję, że jest to dobry prognostyk na kolejne!