sobota , 8 Sierpień 2020
Home » Aktualności » Tą niedzielę powinniśmy przeznaczyć dla naszych mam.

Tą niedzielę powinniśmy przeznaczyć dla naszych mam.

Czy nam się to podoba, czy też nie najpiękniejszy miesiąc roku powoli zbliża się do końca. Tak właściwie, to stoimy już u progu czerwca. A jeśli czerwiec, to lato. Mamy niedzielę 26 maja br. Bardzo serdecznie witamy w tym przecudownym dniu. Za nami sobota, na którą zapowiadano burze, one jednak do nas nie zawitały – przejściowo jednak padał lekko deszcz. Jednak do wieczora mieliśmy przecudowną wiosenną pogodę.

Do końca wiosny pozostało jeszcze niespełna 30 dni, wiele więc może się jeszcze tej wiosny wydarzyć – dobrego, ale również złego. Dlatego nie oceniajmy jeszcze tej pory roku ostatecznie przed jej zakończeniem. Było i jest w miarę dobrze, a jak będzie – czas pokaże. A dzisiaj mamy jedno z najpiękniejszych dni w roku kalendarzowym – Dzień Matki. W głowie nam się nie mieści, by ktokolwiek z nas mógł o tym święcie zapomnieć, niezależnie od tego, czy nasza matka żyje, czy też od nas odeszła już do wieczności. Nasze myśli tym bardziej w takich przypadkach powinny być przy niej. Śpieszmy więc do swoich mam. Jest to tym bardziej łatwe i proste, mamy bowiem weekend a więc bardzo dużo wolnego czasu.

Dodatkowo ,,siłę” dzisiejszego dnia wzmacnia fakt, że przeżywamy ostatni majowy weekend. Zapowiedzi pogody na te dni nie są dla nas bardzo obiecujące. Od wtorku bowiem pogoda znowu ma podupaść. Przed nami stoją więc 2 piękne pogodne dni. Skorzystajmy z tego tyle ile się tylko da.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 26 maja br. – w 67 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 146 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 219 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 67 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +12oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +22oC, w tej chwili wynosi około +15oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +24oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 58%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.04, zaś zmierzch około godz.: 21.21.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.46 zajdzie natomiast o godz. 20.40 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 54 minuty. Noc będzie więc miała 8 godzin i 6 minut. Dzisiejszy dzień jest już 7 godzin i 51 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 7 godzin i 38 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 26 maja jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 29 minut i 36 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 50 minut i 29 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Angelika, Emil, Ewelina, Filip, Marianna i Paulina. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  wiosenny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Strach bardzo przeszkadza w myśleniu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Płakał ojciec, że stary; płakał syn, że młody”.

Przyznają Państwo, że szkoda nam tego maja. Lada dzień miesiąc ten minie bezpowrotnie. Powszechnie uważa się, że maj jest najpiękniejszym miesiącem roku. Dlatego właśnie od tego miesiąca tak wiele oczekujemy. Bywają lata, że maj jest piękny, wręcz cudowny, bywa jednak również tak, że pozostaje nam niesmak, bo pada, bo jest chłodno, itd. A przecież  chcemy by było tak jak my tego chcemy. Pamiętajmy jednak, że po każdym maju nadchodzi czerwiec i kolejne miesiące, które również posiadają swój urok i niestety …. ułomności. Wraz z końcem maja nic tak doprawdy się nie kończy, a bardzo często bywa wręcz przeciwnie.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.

Redakcja