piątek , 26 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » Ta decyzja nas nie zdziwiła ale nas martwi – LKS Jankowice wycofał drużynę z rozgrywek klasy ,,C”.

Ta decyzja nas nie zdziwiła ale nas martwi – LKS Jankowice wycofał drużynę z rozgrywek klasy ,,C”.

Jak pamiętamy, miniony sezon był prawdziwą drogą ,,przez mękę” dla klubu piłkarskiego z Jankowic. O ile na początku sezonu drużyna wystartowała w miarę ,,dostatecznie”, o tyle dalsza część sezonu pokazała, że w tym klubie dzieje się źle. Porażka goniła porażkę, a ich pasmo miało się nie mieć końca. W opanowaniu sytuacji nie pomogła nawet pośpieszna zmiana trenera.  W jednym z ostatnich meczów sezonu drużyna nawet nie pojawiła się na boisku by rozegrać ligowy mecz. W efekcie sympatyczna drużyna z Jankowic sezon zakończyła na końcu ogona klasy rozgrywek ,,B”. czyli drużyna spadła do najniższej klasy rozgrywek. Ostatnie wiadomości płynące z klubu brzmią – LKS Jankowice nie przystąpi do rozgrywek ,,C” klasy. Nie było szans zebrać drużyny – mówi przedstawiciel zarządu klubu.

Klub LKS Jankowice to drużyna, która po kilkudziesięciu latach nieobecności wróciła do rozgrywek klasy C podokręgu Racibórz, rozpoczynając swoją nową historię od roku 2004.

W sezonie 2014/2015, po 10 latach zmagań, wzlotów i upadków w najniższej klasie rozgrywkowej, Jankowice wywalczyły upragniony awans do klasy B. Jest to, póki co największy sukces w dziejach tego klubu. Mamy nadzieję, że nie ostatni.

Informacja jest jednak pewna – w zeszłym tygodniu na klubowym zebraniu zapadła decyzja o wycofaniu drużyny z rozgrywek. Klub nadal formalnie istnieje.

Dzisiaj przedstawiamy naszym czytelnikom tylko suchą informację o wycofaniu drużyny z rozgrywek. Jednak już niedługo przedstawimy analizę sytuacji w klubie, która doprowadziła najpierw do awansu do klasy ,,B”, potem do spadku do klasy ,,C” w fatalnym stylu i wreszcie do wycofania zespołu z rozgrywek. Już bowiem w trakcie sezonu takie informacje do kibiców docierały.

Dzisiaj natomiast wyrażamy szczery żal z faktu wycofania drużyny z rozgrywek. Taki stan rzeczy wystawia jednak jednoznaczna ocenę zarządowi klubu.

Redakcja