wtorek , 18 Wrzesień 2018
Home » Aktualności » Świętujemy dalej.

Świętujemy dalej.

I jak tam mija Państwu świętowanie? Nie jest naszym zamiarem, aby psuć świąteczny nastrój, ale święta ,,biegną? nam już z górki. Uprzedzaliśmy jednak o tym, że czas nie ma dla nikogo litości i biegnie swoimi torami i swoim rytmem. Jakby jednak na  to nie patrzeć, przed nami jest jeszcze 1 dzień świętowania. Mamy bowiem drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. A przed nami dni międzyświąteczne. Dla wielu z nas 4 kolejne dni będą więc dniami pracy, jest jednak znaczna grupa osób która te dni ma wolne od pracy. Kilka dni dzieli nas również od Sylwestra i końca 2016 r. Kolejny weekend będzie więc znowu weekendem świątecznym z Sylwestrem i Nowym Rokiem.

To będzie ostatnie ,,pół? weekendu tego roku. Aż wierzyć się nie chce. Patrząc trochę dalej do przodu w perspektywie mamy długi weekend ze świętem Trzech Króli. Dzisiaj natomiast świętujemy dalej Boże Narodzenie AD 2016. A jak tam u Państwa z formą do jedzenia? Co, może lepiej nie pytać? Ciężko bowiem było w minione dni zachować w tym zakresie umiar. Nieprawdaż?

Serdecznie witamy naszych czytelników w świąteczny poniedziałek 26 grudnia br., w 6 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 361 dniem roku, do jego końca pozostało więc 5 dni.

To już doprawdy 5 dzień tegorocznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +5oC.  W trakcie dnia podniesie się do +7oC, w tej chwili wynosi  około +5oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +6oC. Dzień od samego rana jest pochmurny i ponury. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 749 ? 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 95 – 90%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.45, zajdzie natomiast o godz. 15.49 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 4 minuty. Noc ma więc 15 godzin i 56 minut. Dzisiejszy dzień jest tak samo długi jak niedziela ale już o 1 minutę dłuższy od najkrótszego dnia w roku. Jest on o 7 godzin i 59 minut krótszy od nocy. Skracanie dnia zatrzymało się i po kilkudniowej stagnacji w tym względzie dnia zaczęło nam przybywać. Księżyc znajduje się w fazie ? ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Szczepan i Dionizy. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Kiedy ma się już to, czego się pragnęło, to okazuje się, że nie jest to wcale to, czego się pragnęło”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Boże Narodzenie po lodzie, Wielkanoc po wodzie?.

Niestety, po raz kolejny pogoda w tegoroczne święta nie była zimowa ? delikatnie mówiąc. Tak jak to bywało kiedyś.  Tak to jednak już bywa, że ostatnimi laty końcówka grudnia częściej przypomina jesień niż zimę. Nic na to nie poradzimy. Tyle tylko, że nasze samopoczucie i nastrój nie są zbyt dobre. Dobrze więc, że w naszych umysłach panuje wielka świąteczna radość. Tymczasem już dzisiaj możemy zapowiedzieć poświąteczny mróz, ma nadejść od wtorku. Nadejdzie i trochę z nami pobędzie. Będziemy więc mieli namiastkę prawdziwej zimy. Tyle tylko, że raczej nocą, za dnia temperatura przejdzie w strefę temperatur dodatnich.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowej świątecznej niedzieli ? mamy Boże Narodzenia.    Redakcja