środa , 15 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Świętowania ciąg dalszy

Świętowania ciąg dalszy

choinka MOWI jak tam mija Państwu świętowanie? Nie jest naszym zamiarem, aby psuć świąteczny nastrój, ale święta ,,biegną? nam już z górki. Uprzedzaliśmy jednak o tym, że czas nie ma dla nikogo litości i biegnie swoimi torami i swoim rytmem. Jakby jednak na  to nie patrzeć, przed nami są jeszcze 2 dni świętowania. Mamy drugi dzień świat Bożego Narodzenia a w zanadrzu jest jutrzejsza poświąteczna niedziela.

To będzie ostatni weekend tego roku. Aż wierzyć się nie chce. Patrząc trochę dalej do przodu w perspektywie mamy Sylwestra i Nowy Rok. I znowu długi weekend. Dzisiaj natomiast świętujemy dalej Boże Narodzenie AD 2015. A jak tam u Państwa z formą do jedzenia? Co, może lepiej nie pytać? Ciężko bowiem było w minione dni zachować w tym zakresie umiar. Nieprawdaż?

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 26 grudnia br., w 5 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 359 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 6 dni.

To 5 dzień astronomicznej zimy w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +6oC.  W trakcie dnia podniesie się i wynosić będzie +11oC, w tej chwili wynosi około +7oC. Temperatura odczuwalna wyniesie +9oC. Od samego rana mamy piękną, słoneczną jesienną pogodę. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 755 – 753 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 89 – 75%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.45, zajdzie natomiast o godz. 15.49 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 4 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc jednym z najkrótszych dni w roku, ale dzisiaj dzień jest już o 1 minutę dłuższy od najkrótszego dnia w roku. Księżyc znajduje się w fazie ? pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Szczepan i Dionizy. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z  życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Kiedy ma się już to, czego się pragnęło, to okazuje się, że nie jest to wcale to, czego się pragnęło”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Boże Narodzenie po lodzie, Wielkanoc po wodzie?.

Niestety, do tej pory pogoda w tegoroczne święta nie była zimowa ? delikatnie mówiąc. Tak jak bywało kiedyś.  Tak to jednak już bywa, że ostatnimi laty końcówka grudnia częściej przypomina jesień niż zimę. Nic na to nie poradzimy. Tyle tylko, że nasze samopoczucie i nastrój nie są zbyt dobre. Dobrze więc, że w naszych umysłach panuje wielka świąteczna radość. Tymczasem już dzisiaj możemy zapowiedzieć poświąteczny mróz, ma nadejść z poniedziałku na wtorek. Nadejdzie i trochę z nami pobędzie. Będziemy więc mieli namiastkę prawdziwej zimy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej świątecznej soboty.    Redakcja