wtorek , 17 Wrzesień 2019
Home » Aktualności » Święta stoją u progów naszych drzwi. Otwórzmy je.

Święta stoją u progów naszych drzwi. Otwórzmy je.

Witamy w pochmurną środę – środę Wielkiego Tygodnia. Wobec takiego faktu nie ma chyba pośród nas osoby która nie zauważałaby, że oto mamy ,,za pięć dwunasta” w stosunku do tegorocznych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Już jutro bowiem mamy Wielki Czwartek i rozpoczniemy 3 dniowe Triduum Paschalne. Jesteśmy głęboko przekonani, że większość prac związanych z przygotowaniem do świąt znajduje się już w końcowym etapie ich realizacji. Bo tak być powinno. Po to, by zarówno Triduum jak i same święta przeżyć w spokoju i w wielkiej duchowości. Na podgonienie spraw mamy więc ostatnie 2 dni. A jutro wieczorem rozpoczynamy szeroko rozumiane świętowanie. Miłego dnia życzymy wszystkim naszym czytelnikom.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę  17 kwietnia br. – w 28 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 107 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 258 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 28 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +6oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +14oC, w tej chwili wynosi około +9oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +15oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 751 – 750 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 79 – 49%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.13, zaś zmierzch około godz.: 20.17.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.49 zajdzie natomiast o godz. 18.43 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 54 minuty. Noc będzie więc miała 10 godzin i 6 minut. Dzisiejszy dzień jest już 5 godzin i 51 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 3 godziny i 48 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 17 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godziny, 28 minut i  55 sekund i dłuższy od najkrótszego o 5 godzin, 51 minuty i 10 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Klara, Józef, Robert, Radociech, Anicet, Stefan, Izydora, Aniceta, Jakub i Innocenty. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  wiosenny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Będzie ten płakał, co się z płaczu śmieje”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Powiedz każdemu, co chcesz zrobić, a znajdzie się ktoś, kto pomoże Ci to zrobić”.

Wystarczyło, by ostatnim tygodniu popadał deszcz, by można było zauważyć jak przyroda ostro ruszyła z wegetacją. Z samego rana widzimy jak bardzo natura upomina się o swoje prawa. Ptaki ,,fedrują” już od wczesnych godzin rannych, a w lesie, w parku i na ogrodach dzięki świergotowi ptaków jest gwarnie i radośnie. Tak, tak, mamy do czynienia z wiosenną radością natury. A co z naszą radością? Mamy szansę. Wszakże święta stoją u progów naszych domów i mieszkań. Otwórzmy więc drzwi.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja