wtorek , 14 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Świat spowity jest konfliktami i wojnami a Wychowankowie rudzkiego MOW wzięli udział w sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju.

Świat spowity jest konfliktami i wojnami a Wychowankowie rudzkiego MOW wzięli udział w sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju.

Wychowankowie rudzkiego MOW wzięli udział w sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. 11 grudnia 2016 roku wychowankowie rudzkiego MOW-u wraz z harcerzami i opiekunem mgr Aliną Wojtas, udali się na Jasną Górę po Betlejemskie Światło Pokoju. Tegorocznej edycji Światła pokoju przyświeca hasło “Odważnie twórzmy pokój”.

Świat spowity jest konfliktami i wojnami. Ludzie bardzo potrzebują pokoju wokół siebie. Zapalone w miejscu narodzin Jezusa Chrystusa światło jest symbolem pokoju. Pokój trzeba szerzyć – wnosić i wprowadzać w codzienne życie, powinien dotyczyć naszego działania. Betlejemskie Światło Pokoju zachęca nas wszystkich do tego, byśmy w sposób czynny, bardzo praktyczny i konkretny doprowadzali do zgody tam, gdzie jej nie ma i szerzyli miłość i tolerancję wśród tych, którzy pokoju nie doświadczają. Zatem tworzenie pokoju wymaga od harcerzy i wszystkich ludzi wielkiego wysiłku, wyrzeczeń, poświęcenia, opanowania nerwów , a czasem nawet własnych ambicji i emocji.

Tworzenie pokoju to sztuka dobrze pojętego kompromisu, to sztuka wyrozumiałości, cierpliwości i poświęcenia. Dla nas, to szukanie dobra w drugim człowieku. Przekazując płomień z Betlejem chcemy pokazać, że taka postawa jest możliwa, trzeba mieć tylko dobrą wolę, służyć bliźniemu bez względu na to, kim i jaki jest. Betlejemski Ogień niech umacnia nasze braterstwo i współpracę dla dobra człowieka teraz i na cały nadchodzący rok. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia, radości, pokoju i odpoczynku w gronie rodzinnym. Niech nadchodzące dni będą jaśniejsze i cieplejsze dzięki Betlejemskiemu Światełku Pokoju, a w Nowym Roku A.D 2017, abyśmy wszyscy “stawiali wyzwania i świecili przykładem”.

Opracował: Rafał Lazar

Zdjęcia: http://www.naszraciborz.pl/site/art/1-aktualnosci/0-/54760-wychowankowie-rudzkiego-mow-biora-udzial-w-sztafecie-betlejemskiego-swiatla-pokoju.html#7