piątek , 29 Maj 2020
Home » Aktualności » Z ostatniej chwili – konkurs o św. Nepomucenie na szczeblu Diecezji rozstrzygnięty. Zwycięzcą został Krzysztof Gacka z naszej Parafii.

Z ostatniej chwili – konkurs o św. Nepomucenie na szczeblu Diecezji rozstrzygnięty. Zwycięzcą został Krzysztof Gacka z naszej Parafii.

Miło jest nam poinformować, że rozstrzygnięty został diecezjalny konkurs prac plastycznych o Św. Nepomucenie. Konkurs organizowany był  przez parafię pw. Św. Jana Nepomucena  w Lisowicach.  Na konkurs wpłynęło aż 386 prac z różnych szkół naszej diecezji, w tym również ze szkoły w Rudach. Wyniki konkursu są dla nas szczególnym powodem do dumy i radości. Oto bowiem pierwsze miejsce uzyskała praca ucznia Krystiana Gacka z Rudy Kozielskiej! Gratulujemy serdecznie. Wręczenie nagród oraz rozstrzygnięcie konkursu z wiedzy o Św. Janie Nepomucenie, także z udziałem uczniów z Rud, odbędzie się w poniedziałek 18 marca w Lisowicach.

Przypomnijmy, że organizatorem konkursu jest proboszcz parafii Lisowice a zarazem były proboszcz naszej parafii ks. Rafał Wyleżoł.

*** Zapowiedź konkursu:

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół do Diecezjalnego Konkursu o św. Janie Nepomucenie. Konkurs został ogłoszony na szczeblu całej Diecezji Gliwickiej a jej organizatorem jest parafia Lisowice i proboszcz tej parafii.

W załączniku przedstawiamy regulamin i literaturę dla klas 7-8 i III Gimnazjum. Poniżej przedstawiamy również najważniejsze informacje z regulaminu. Prosimy o przedstawienie tej informacji uczniom i zachęceniu ich do uczestnictwa.

*** Kogo konkurs obejmuje i w jakim zakresie?

  1. Uczniowie SP klas 1-6, konkurs plastyczny,
  2. Uczniowie Szkół Specjalnych, konkurs plastyczny,
  3. Uczniowie 7 – 8 klas SP oraz 3 klas gimnazjum, konkurs wiedzy (tylko z literatury w załączniku!).
  4. Uczniowie szkół ponadpodstawowych dowolnego typu, konkurs literacki.

*** W skrócie najważniejsze terminy dotyczące konkursu:

– do 14.12.2018 r.: termin elektronicznego nadsyłania zgłoszeń

uczestników do konkursu wiedzy; (mail: rwylezol@wp.pl ),

– 29.01.2019 r.: termin przeprowadzenia etapu szkolnego konkursu wiedzy (klasy 7 i 8 SP oraz 3 Gimn.),

– do 12.02.2019 r.: termin nadsyłania protokołów z etapu szkolnego konkursu wiedzy (decyduje data stempla pocztowego),

– do 28.02.2019 r.: termin nadsyłania prac plastycznych i literackich (decyduje data stempla pocztowego); (to dotyczy kl. 1 – 6 SP oraz szkół ponadgimnazjalnych),

– do 06.03.2019 r.: ogłoszenie laureatów konkursu plastycznego i literackiego oraz uczestników zakwalifikowanych do finału konkursu wiedzy na stronie www.parafialisowice.tl.pl,

– 18.03.2019 r. – finał konkursu wiedzy oraz wręczenie wszelkich nagród i wyróżnień – w Lisowicach.

*** NAGRODY za miejsca I – III:

^^^ Szkoła podstawowa kl. 1-6 – Atrakcyjne nagrody rzeczowe, dyplomy, puchary oraz pamiątki.

^^^ Szkoły specjalne – Atrakcyjne nagrody rzeczowe, dyplomy, puchary oraz pamiątki.

^^^ SP kl. 7-8 i kl. 3 gimnazjum: Bony zakupowe do sklepu sportowego (I m. – 300 zł, II m. – 200 zł., III m. – 100 zł.), dyplomy, puchary oraz inne nagrody pamiątkowe.

^^^ Szkoły ponadgimnazjalne: Bony zakupowe do sklepu sportowego (I m. – 300 zł, II m. – 200 zł., III m. – 100 zł.), dyplomy, puchary oraz inne nagrody pamiątkowe.

Dyplomy otrzymają także opiekunowie nagrodzonych uczestników.

Podczas finału przewidziane jest zwiedzanie kościoła parafialnego, ogrodu św. Jana Nepomucena, muzeum paleontologicznego, oraz poczęstunek.

Na stronie internetowej parafii – św. Jana Nepomucena w Lisowicach – https://parafialisowice.pl.tl/ w zakładce Diecezjalny Konkurs już znajduje się ten regulamin i literatura, z której będzie konkurs wiedzy (7-8 kl. SP i 3 Gimn.).

Szczęść Boże, organizator: ks. Rafał Wyleżoł

Redakcja

*** Regulamin_konkurs_Nepomucen

*** Literatura_konkurs_Nepomucen_cz_I