środa , 24 Lipiec 2019
Home » Aktualności » Św. Bonifacy również nie przyniesie chłodu.

Św. Bonifacy również nie przyniesie chłodu.

I jak tam minął Państwu 13-ty dzień maja wspierany przez zimnego ogrodnika Św. Serwacego? Mamy nadzieję, że dobrze, adekwatnie do tego jaką mieliśmy pogodę. A było pięknie i ciepło. Pod względem pogody niedziela była dniem wręcz nienagannym i z jakimkolwiek ,,zimnym” nie miała nic wspólnego. Dzisiaj, w okresie ,,panowania” 3 zimnych ogrodników przyszła pora na Św. Bonifacego, zaś w kolejce stoi ,,zimna” Zośka. Generalnie jednak rzecz ujmując, nie mamy w tym roku w ,,dniach zimnych” szczególnie przykrego chłodu. Wręcz przeciwnie, pogoda jest bardziej wiosenna niż wtedy kiedy ,,zimnych” nie było. Coś jednak jest w tym fenomenie pogodowym tych dni, bowiem co roku czekamy na nie z wielkim niepokojem. W przeszłości jednak bywało w tym zakresie różnie, generalnie jednak w okresie ,,zimnych” jest zimno. No to w takim razie w tym roku nam się udało. Tymczasem mamy już nowy tydzień, trwa kolejny majowy weekned, dzionek od rana jest ciepły i bardzo słoneczny. Mamy nadzieję, że Bonifacy i Zośka nie zajdą nam mocno za skórę i da się ździebko dychnąć na świeżym wiosennym powietrzu. Tego sobie i państwu życzymy. Miłego weekendowania!

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 14 maja br. w 55 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 134 dniem roku, do jego końca pozostało więc 231 dni.

I wreszcie mamy 55 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +10oC. W trakcie dnia wyniesie tylko około +19oC, w tej chwili wynosi około +18oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +20oC. Od samego rana dzień jest słoneczny z lekko pochmurnym niebem. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 70 – 55%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.22, zaś zmierzch około godz.: 21.04.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.00 zajdzie natomiast o godz. 20.25 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 25 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 35 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 7 godziny i 21 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie – nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 14 maja jest krótszy od najdłuższego dnia o 59 minut, 11 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin i 21 minut, 12 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bonifacy, Dobiesław, Jeremiasz, Koryna, Maciej i Wiktor. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Wymagaj od siebie nawet wtedy, kiedy nikt by od Ciebie nie wymagał”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Ani się woda wróci, która upłynęła, także ani godzina która już minęła”.

Ależ ten świat pędzi. Przecież dopiero co, cieszyliśmy się urokami minionego weekendu a tutaj tydzień zakręcił kolejne koło. Za nami jest już kolejny piękny majowy weekend z piękną, a co najważniejsze ciepłą pogodą. Jeszcze tylko 2 dni i za nami będą zimni ogrodnicy i chłodna Zośka. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku wszyscy święci nie pokazali nam kto tu w zakresie pogody rządzi. Pamiętajmy jednak, że dzisiaj i jutro w kalendarzu i na dworze rządzą Św. Bonifacy i krnąbrna Zośka. Oby nic nam się nie przytrafiło.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.   Redakcja