piątek , 15 Styczeń 2021
Home » Aktualności » ,,Styczeń mrozem trzeszczeć musi, wtedy chłopa plon przydusi”. Witamy w pierwszym ,,zimowym” dniu tegorocznej zimy.

,,Styczeń mrozem trzeszczeć musi, wtedy chłopa plon przydusi”. Witamy w pierwszym ,,zimowym” dniu tegorocznej zimy.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 13 dzień miesiąca stycznia i nowego roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 9 053!!! Aktualne statystyki ( środa rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 404 905  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 32 074 osób! Przybyło: 481 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Witamy w środowy poranek. Na dworze mamy zimę, taka ze śniegiem i lekkim mrozem. Od kilku dni zapowiadaliśmy, że tak właśnie się stanie. Meteorolodzy zapowiadają na kolejne dni mrozy za dnia i nocą. Może również dosypać śniegu.  Jak widzimy po dacie na kalendarzu – czas nie ma najmniejszego zamiaru wyhamować i nawet się nie zorientujemy a nastanie miesiąc luty. A potem kolejne – marzec, kwiecień i przeuroczy maj. I tak w koło. W dalszym ciągu biegnie pierwszy tegoroczny pełnowymiarowy tydzień pracy. Ze względu na koronawirusa póki co bez nauki w szkole. Dodatkowo drugi tydzień trwają tegoroczne zimowe ferie.

I tak już będzie do samej wiosny, ba do Świąt Wielkanocnych. Dla niektórych jest to daleka perspektywa, my jednak zapewniamy, że jest inaczej i wraz z każdym kolejnym upływającym dniem szybko będziemy podążać w stronę i Wiosny i tych wiosennych Świąt.

Pamiętajmy również o tym, że dzisiaj mamy 13-ty dzień miesiąca. Na całe szczęście mamy środę a nie piątek. To pierwsza 13-tka tego roku, czy przyniesie nam pecha, czy też będzie szczęśliwa? Czas pokaże. A my życzymy wszystkim naszym czytelnikom wiele radości i wszelkiej pomyślności.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 26 minut i 41 sekund!!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 13 stycznia br. – w 24 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 13 dniem roku, a do jego końca pozostały 352 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 24 dzień tegorocznej astronomicznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +1oC, w tej chwili wynosi około 0oC. Wraz z upływem dnia, pod wieczór temperatura ponownie spadnie poniżej zera. Temperatura odczuwalna może wynosić – 2oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 739 – 736 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86 – 81%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.02, zaś zmierzch około godz.: 16.46.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.41 zajdzie natomiast o godz. 16.09 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 28 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 32 minuty. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 26 minut i 41 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 6 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

13 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 53 minut i 24 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 26 minut  i 41 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bogumił, Bogusław, Gotfryd, Leoncjusz, Melania i Weronika. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Winę za rozczarowania ponosi nasza fantazja”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Styczeń mrozem trzeszczeć musi, wtedy chłopa plon przydusi”.

Trwa pierwszy normalny tydzień roku. Mamy nadzieję, że mimo ,,dużych” naszych obowiązków w pracy damy radę popołudniu i wieczorem wypocząć na tyle, by sił starczyło nam na cały ten tydzień. A potem na następne. Czekających nas spraw i pracy nie jest bowiem mało. Dobrze jedynie mają wszyscy ci którzy zaplanowali na ten tydzień wypoczynek feryjny. Pod względem pogody bieżący tydzień będzie podobny od minionego, ale raczej ekstremalnej zimy nie musimy się spodziewać. Widzimy to chociażby po dzisiejszym poranku. Zima ze śniegiem nastała, ale bez dużego mrozu. Miejmy nadzieję, że w zakresie pogody wszystko wróci na swoje miejsce. Mamy ferie zimowe, więc kiedy przydałoby się kilka dni umiarkowanej zimy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja