poniedziałek , 16 Wrzesień 2019
Home » Aktualności » Stoimy u progu przedostatniego ,,normalnego” weekendu tego roku.

Stoimy u progu przedostatniego ,,normalnego” weekendu tego roku.

W zdecydowanie chłodnej scenerii przeżywamy kolejny dzień tygodnia. A że mamy piątek, to nasze samopoczucie jest bardzo dobre, bowiem na bliskim horyzoncie mamy kolejny jesienny weekend. I prawda jest taka, że będzie to przedostatni ,,normalny” weekend tego roku. Za 2 tygodnie bowiem wejdziemy w okres Adwentu.  Za oknami mamy chłodną jesień, ale bardzo słoneczną. I weźmy pod uwagę fakt, że wczorajszego wieczoru temperatura spadła poniżej zera. Jeśli jednak dać wiarę meteorologom, to mocne ochłodzenie jest u naszego progu. Siłą rzeczy nocą temperatury mogą spadać w poniżej zera, za dnia będzie również bardzo chłodno. Poza tym, wielce prawdopodobne jest to, że będzie padał śnieg. To jednak nie będzie jeszcze prawdziwa zima. A u progu kolejnego weekendu życzymy miłego dnia życzymy.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 16 listopada br. w 55 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 320 dniem roku, do jego końca pozostało więc 45 dni.

Przeżywamy 55 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +1oC.  W trakcie dnia podniesie się zaledwie do około +6oC, w tej chwili wynosi około +5oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +5oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 758 – 756 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 73%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.25, zaś zmierzch około godz.: 16.35.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.01 zajdzie natomiast o godz. 16.01 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 0 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 0 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 55 minut. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 5 godziny i 50 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 16 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin i 24 minuty, 2 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 55 minut i 6 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Ariel, Otmar, Aureliusz, Dionizy, Gertruda, Edmund i Agnieszka. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Życie jest ciężkie… Szczególnie jak owe życie dużo waży…”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Za młodu żyjesz marzeniem, na starość wspomnieniem”.

Mamy piątek, a więc znajdujemy się w końcowym fragmencie kolejnego tygodnia roku. Tak doprawdy to przeżywamy jeden z ostatnich ,,normalnych” tygodni. Wszakże za nieco ponad 2 tygodnie rozpoczniemy Adwent. Widać więc już na horyzoncie wyraźnie ten przedświąteczny okres. Mając doświadczenie w tym jak szybko mija czas radzimy naszym czytelnikom, by w sposób właściwy przygotować się do tego okresu. Dobrze bowiem jest by ze wszystkimi przygotowaniami zdążyć na czas. A tego będziemy mieli coraz mniej.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.

Redakcja