wtorek , 21 Maj 2019
Home » Aktualności » Środa również będzie ponura.

Środa również będzie ponura.

I oto znajdujemy się w środkowej części tygodnia. Mamy środę, tak więc od jutra tydzień poleci nam już z górki. A do Adwentu coraz bliżej, coraz bliżej również do zimy, świąt i końca roku. Zaręczamy, że ten odcinek czasu przeminie nam wszystkim niczym oka mgnienie. Pogoda w ostatnich dniach zmienia się jak w kalejdoskopie. Pamiętajmy jednak, że nadal mamy późną jesień, więc każde zjawisko pogodowe w obecnym czasie musi być wytłumaczalne. Aktualne warunki nie są dla naszych organizmów korzystne. Z chwilą kiedy więc na dworze warunki psycho-fizyczne staną się bardziej korzystne, warto z tego faktu skorzystać i trochę więcej pobyć na dworze. Zachęcamy, bo doprawdy warto. Wystarczy się tylko ,,cieplej” ubrać i wyjść na spacer, tudzież zaprawę spacerowo-biegową. Zachęcamy właśnie do takiej formy spędzenia dzisiejszego dnia. 

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 22 listopada br., w 61 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 326 dniem roku, do jego końca pozostały więc dokładnie 40 dni.

To już 61 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +4oC. W trakcie dnia podniesie się do +9oC, w tej chwili wynosi około +6oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +8oC. Od samego rana dzień pochmurny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 742 – 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 94 – 84%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.37, zaś zmierzch około godz.: 16.25.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.12 zajdzie natomiast o godz. 15.53 w wyniku czego długość dnia wyniosła dokładnie 8 godzin i 41 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 19 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 3 minuty krótszy. Trwa okres dalszego skracania dnia na korzyść nocy. Dzień jest już krótszy od nocy o pełne 6 godziny i 38 minuty. Księżyc znajduje się w fazie – pierwsza kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Cecylia, Marek, Maur i Wszemiła. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Będzie ten płakał, co się z płaczu śmieje”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Złe rozmowy psują dobre obyczaje”.

Przed nami – za 3 dni stanie ostatni – ,,normalny” weekend tego roku. Kolejny będzie już weekendem adwentowym. Tak, tak! Wcale nie przesadzamy. Świąteczna gorączka zbliża się wielkimi krokami, a my jak zwykle musimy jej się poddać. Byle tylko z umiarem. Pamiętajmy, że pewne czynności musimy wykonać, więc lepiej uporać się z nim wcześniej niż później

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.   Redakcja