wtorek , 19 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Środa powitała nas pięknym letnim porankiem.

Środa powitała nas pięknym letnim porankiem.

kogutCzy Państwo macie świadomość tego, że oto tegoroczne wakacje się kończą! Pozostało jeszcze 5 dni, po czym cała dzieciarnia i młodzież wracają do szkolnych ław. Do pracy powracają również wszyscy nauczyciele i pozostali pracownicy oświaty. No cóż, wszystko się kiedyś kończy. Mamy więc ostatnie wakacyjne dni i koniec. Potem otworzy się nowa rzeczywistość. Zanim to jednak nastąpi przed sobą mamy pogodny wtorek. Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze, a jak tak będzie, to również nasze samopoczucie będzie dobre. Wtedy łatwiej będzie nam ruszyć w czwartek w nowy rok szkolny. Ale, ale ….. . Są jednak wśród nas takie osoby które nadal będą się urlopować i wakacyjnie odpoczywać. Na myśli mamy studentów oraz te osoby które zaplanowały sobie na wrzesień urlop. Tym wszystkim osobom zazdrościmy, ale mimo tego życzymy miłego urlopowania i wypoczynku.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 30 sierpnia br. Dzisiejszy dzień jest 71 dniem tegorocznego kalendarzowego lata, 244 dniem w 2017 roku, do końca roku pozostały więc 122 dni.

To doprawdy 71 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +12oC. W trakcie dnia nie podniesie się i wynosić będzie +27oC, w tej chwili wynosi około +22oC. Temperatura odczuwalna wynosić będzie +29oC. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 747 – 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 66 – 39%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzeszło dzisiaj o godz. 5.59 zajdzie natomiast o godz. 19.35 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 36 minut. Noc ma więc 10 godzin i 24 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dokładnie 2 godzinę i 22 minuty krótszy od dnia najdłuższego. Księżyc znajduje się w fazie – pierwsza kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Gaudencja, Miron, Tekla, Rebeka i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Dawna róża pozostała tylko z nazwy, same nazwy nam jedynie zostały”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kogo Bóg chce pokarać, rozum mu odbiera”.

Mamy końcówkę sierpnia, jakby więc nie patrzeć wakacje praktycznie się już skończyły. Przecież pozostało już tylko 5 dni. Trudno dać temu wiarę, żywo bowiem mamy w pamięci chwile kiedy rozpoczynaliśmy wakacje. Ale tak to już bywa, że jak się ciężko pracuje, to czas pracy nam się dłuży. I odwrotnie, kiedy mamy czas wypoczynku, to mija on nam w zastraszającym tempie. Nic jednak nie poradzimy, tak to już Bozia ten świat ułożyła, a my musimy go przyjmować takim jaki jest. A przed nami mamy nadzieję, że są kolejne piękne okresy tego roku. Wrzesień, końcówka lata, jesień, święto zmarłych, okres przedświąteczny, święta, no i oczywiście zima, której już przecież tak dawno nie było. Jak więc widzimy, śmiało możemy wznieść głowę do góry i z nadzieją spoglądać w kolejne dni tego roku. Nawet jeśli nie są to dni wakacyjne.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej wakacyjnej środy.   Redakcja