środa , 20 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Sprawy Gminy » Wychowankowie rudzkiego MOW-u wiedzą w czym tkwi siła szachów.

Wychowankowie rudzkiego MOW-u wiedzą w czym tkwi siła szachów.

W dniu 22 maja  b.r.  w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rudach pod opieką Bartłomieja Chromika odbył się turniej szachowy  o Puchar  Dyrektora  MOW w Rudach w którym udział wzięło 10 wychowanków naszej placówki  którzy  rozegrali  100 partii.  Z turnieju wyłoniono 3 zwycięzców  z czego I miejsce zajął wychowanek Feliński Mateusz, II miejsce zajął Adrian Szwedka a III miejsce  zajął  Kamil Stróżyk.

Puchary dla zwycięzców za zajęte miejsca wręczył dyrektor placówki Rafał Lazar.   Wychowankowie  którzy wygrali turniej będą reprezentować naszą placówkę na Ogólnopolskich  Mistrzostwach Szachowych Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Nysie który odbędzie się w dniu 25.05.2018 r.

Dlaczego warto uczyć dzieci gry w szachy?

Nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka – kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Dlatego też wpływa na rozwój intelektu, zwiększa aktywność umysłową, rozbudza twórcze zdolności.