poniedziałek , 13 Styczeń 2020
Home » Aktualności » Sprawy Gminy » Witamy w kolejny czwartek. Weekend mamy już na nieodległym widoku.

Witamy w kolejny czwartek. Weekend mamy już na nieodległym widoku.

Przeżywamy kolejny jesienny tydzień. Tak jak zapowiadali meteorolodzy, nie jest on najgorszy – a im bliżej końca tygodnia, tym pogoda ma być piękniejsza. I na to czekamy. I taka lepsza pogoda może się utrzymać na dłuższy okres. Mając na uwadze te zapowiedzi powinniśmy podjąć adekwatne do nich działania. Póki co, jest jednak jesień, stąd też wielkich cudów w zakresie pogody nie powinniśmy oczekiwać. Ale cudeńka – czemu nie. Wiadomo, mamy październik, więc o zmianę w pogodzie na gorsze jest bardzo łatwo.  Patrząc na kalendarz raz jeszcze, pomni doświadczeń z minionych lat, zachęcamy Państwa to powolnego czynienia przygotowań do Dnia Zmarłych i Zaduszek. Ani się nie spostrzeżemy, a październik dobiegnie końca i trzeba będzie wybierać się na groby naszych zmarłych. Są sprawy i określone prace, które możemy zrealizować już teraz, po co się później niepotrzebnie spieszyć i denerwować. A już nie daj Boże ciaprać się w błocie i na chłodzie. Pamiętajmy, że pierwsza dekada października jest już za nami.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 11 października br. w 19 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 284 dniem roku, do jego końca pozostało więc 81 dni.

Przeżywamy 19 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +7oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +22oC, w tej chwili wynosi  około +16oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +24oC. Od samego rana dzień jest pogodny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 751 – 750 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 74 – 47%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.31, zaś zmierzch około godz.: 18.37.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.02 zajdzie natomiast o godz. 18.04 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 2 minuty. Noc będzie więc miała 12 godzin i 58 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 2 godzin i 59 minut. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 1 godzinę i 40 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 11 października jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin i 22 minuty, 19 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godzin, 0 minut i 5 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aldona, Aleksander, Bruno, Brunon, Burchard, Cecylia, Emil, Emilian, Filip, Marcin, Maria, Marian i Marianna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Licz swoje życie liczbą uśmiechów a nie liczbą wylanych łez”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Mała iskierka wielki pożar wznieci”.

Póki co, za oknami mamy poprawny jesienny dzionek. Mamy uzasadniona wiedzę, że w trakcie dnia pogoda ,,wypięknieje”. Od piątku ma już być ładna pogoda. Tymczasem mamy czwartek, warto więc byłoby po pracy lub szkole wybrać się do lasu, parku, lub po prostu na spacerek. Tak by wieczorem w pełnej kondycji móc poświęcić się zajęciom domowym.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.

Redakcja