niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Sprawy Gminy » W kolejnym sparingu BUK ograł Górnik-ów z Radlina.

W kolejnym sparingu BUK ograł Górnik-ów z Radlina.

W dniu wczorajszym drużyna LKS ,,BUK” Rudy rozegrała swój kolejny mecz sparingowy. Tym razem rywalem naszej drużyny był zespół Górnika Radlin. Po emocjonującym i trudnym pojedynku BUK zdobył 3 punkty. Mecz został rozegrany w radlinie na sztucznej murawie.

W pierwszej odsłonie meczu od mocnego uderzenia zaczęli nasi gracze, ponieważ dobrą akcję z lewej flanki strzałem zakończył Artur Bębenek. Tym razem jednak piłka zatrzymała się na słupku.

W kolejnych minutach gra nieco się uspokoiła i w większości toczyła się w środkowej części boiska, a co za tym idzie podbramkowych sytuacji było jak na lekarstwo. Mimo dobrych wyprowadzeń i w miarę dokładnej gry nasi seniorzy nie stworzyli sobie konkretnej sytuacji aby zagrozić bramce rywala. Przeciwnicy także nie zagrozili poważnie bramce Morgały i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 0:0.

Druga odsłona podobnie jak i pierwsza rozpoczęła się od mocnego uderzenia rudzan. Do piłki na około 20 m od bramki dopadł Kacper Piontek i tym razem już skutecznie bardzo ładnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Górnika. Mecz od tego momentu się rozkręcił na dobre. Obydwie drużyny bardzo dobrze rozgrywały piłkę i konstruowały swoje akcje. Jednak pomimo kilku dogodnych sytuacji żadnej z drużyn nie udało się znaleźć drogi do bramki przeciwnika i mecz zakończył się wynikiem 1:0.

Pomimo braku kompletu podstawowych zawodników trzeba przyznać, że mecz mógł się podobać. Bardzo dobrze wprowadziła się do gry rudzka młodzież czym udowodniła, że do końca będzie walczyć o miejsce w podstawowej jedenastce. Cieszy wynik, ale przede wszystkim trzeba pochwalić naszych zawodników za grę na dobrym poziomie. Mamy nadzieję, że poziom ten z tygodnia na tydzień będzie coraz wyższy i na ligę będziemy już w pełni formy, a rudzka maszyna jak ruszy to szybko się nie zatrzyma!

*** Górnik Radlin 0 – 1 LKS ,,BUK” Rudy

Bramka: Piontek Kasper

Skład BUK-u:

Morgała Ryszard – Uwara Szymon (Partyk Radler 60′), Moric Łukasz, Hamiga Patryk, Tworuszka Adam – Miera Oliwier (Swoboda Paweł 45′), Duda Daniel, Piontek Kasper, Oczko Patryk (Jendryka Mario 45′) – Bębenek Artur, Wanglorz Mariusz.

Redakcja