poniedziałek , 25 Marzec 2019
Home » Aktualności » Sprawy Gminy » UWAGA na oszustów. Fałszywa wnuczka znowu dała o sobie znać.

UWAGA na oszustów. Fałszywa wnuczka znowu dała o sobie znać.

Do publikacji tego materiału ,,przymusiła nas” informacja Policji z Kędzierzyna-Koźla.  Opolszczyzna leży przecież tuż, tuż a sam Kędzierzyn i Koźle niewiele dalej. Informacja dotyczy oszustwa – młodej kobiety ( rzekomej wnuczki ) na 2-ch starszych osobach. Perfidii większej nie można sobie wyobrazić. Naszą intencją jest by do wszystkich osób starszych z naszego rejonu dotarła ta informacja. Pokazuje ona, że draństwo ludzi nie zna granic. Z drugiej zaś strony łatwowierność osób starszych jest porażająca. Apel: ostrzegajmy kogo się tylko da a sami bądźmy jeszcze bardziej ostrożni i nieufni.

Policja z Kędzierzyna-Koźla publikuje portret kobiety podejrzewanej o oszustwa i działającej w ich regionie, nit tak bardzo odległym od Rud.  Oszustka od 2 starszych osób wyłudziła 55 tys. zł.

Kilka dni temu do 78-letniego mężczyzny i 86-letniej kobiety zadzwoniła osoba podając się za wnuczkę, a w drugim przypadku za siostrzenicę. Prosiła o pożyczenie pieniędzy, które potrzebne są jej na kaucję za potrącenie osoby na przejściu dla pieszych. Pokrzywdzeni przekazali łącznie 55 000 złotych obcej kobiecie – informują policjanci z Kędzierzyna-Koźla. Niewykluczone, że kobieta z portretu może działać także w powiecie raciborskim.

Teraz, na podstawie zebranych dowodów, policjanci sporządzili portret pamięciowy podejrzewanej o te oszustwa kobiety. Ma około 19-25 lat, szczupłą sylwetkę, 160 cm. wzrostu. Jeśli ktoś zna kobietę z portretu, lub ma jakąkolwiek wiedzę na jej temat, proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami pod numerem telefonu 77 4724603, numerem alarmowym 112 lub z najbliższą jednostką Policji. Każda informacja może być przydatna w prowadzonym przez nas dochodzeniu.

INFO: kpp k.koźle

*** zdjęcie oszustki ( portret pamięciowy ): http://www.naszraciborz.pl/site/zdjecie/1-aktualnosci/0-/67787-uwaga–tak-wyglada-falszywa-wnuczka–/29317.html

Redakcja