poniedziałek , 25 Marzec 2019
Home » Aktualności » Sprawy Gminy » Sobotnie załamanie pogody poprzedza kolejny piękny tydzień.

Sobotnie załamanie pogody poprzedza kolejny piękny tydzień.

Przeżywamy poświąteczy weekend. Tym samym jutro kończymy szczególny długi świąteczny tydzień. Za nami mamy więc już Wszystkich Świętych i Zaduszki. Zarówno nasze przedświąteczne przygotowania, jak i 2 święta minęły nam w iście wymarzonej aurze. A przed nami niemal cały kolejny jesienny weekend a potem prawie cały listopad – przedostatni miesiąc roku. Powoli będziemy zmuszeni już myśleć o grudniowych świętach, a jeszcze wcześniej o gorączce przedświątecznej. W tym miejscu napiszmy to wyraźnie – I niedziela Adwentu przypada na dzień 2 grudnia br. Tak więc na dobrą sprawę, o ,,normalnej” pracy możemy jeszcze myśleć do końca bieżącego miesiąca. Kiedy jednak wkroczymy już w grudzień, trudno będzie nam nad umykającym czasem i robotą zapanować. I wiadomość najważniejsza – do przesilenia jesienno-zimowego mamy zaledwie 48 dni. Do tego czasu długość dnia będzie nam się skracała, a potem dnia będzie znowu przybywać. Najpierw powoli, a potem coraz więcej i więcej. I tak w koło. A za oknem mamy listopadowy mokry i zachmurzony sobotni poranek.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 3 listopada br. w 42 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 307 dniem roku, do jego końca pozostało więc 58 dni.

Przeżywamy 42 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +11oC.  W trakcie dnia podniesie się zaledwie do około +12oC, w tej chwili wynosi około +11oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +13oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 752 – 750 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 91 – 84%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.05, zaś zmierzch około godz.: 16.53.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.40 zajdzie natomiast o godz. 17.20 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 40 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 20 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 1 godzinę i 35 minut. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 4 godziny i 40 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 3 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin i 44 minut, 23 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 35 minut i 43 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bogumił, Cezary, Chwalisław, Hubert, Huberta i Sylwia. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Każde drzwi są zarazem wyjściem i wejściem”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy w listopadzie liść na szczytach drzew trzyma, to w maju na nowe liście spadnie jeszcze zima”.

Dane jest nam przeżywać 3 dzień listopada. Meteorolodzy zapowiadali na dzisiaj pogodowy misz-masz. I rzeczywiście tak jest. A minione kilka dni były chyba najpiękniejszymi dniami tegorocznej jesieni. Ale to nie wszystko w zakresie dobrej pogody na najbliższe dni. Oto bowiem jeszcze dzisiaj zacznie się wypogadzać a od jutra do piątku będzie malownicza piękna pogoda. Potem na weekend pogoda się ,,zchrzani”, ale po kilku dniach na powrót odzyska swój piękny jesienny blask.

W minionych dniach mieliśmy więc pierwszą przymiarkę tego, co może nas czekać już niebawem.

W dniach chwilowego załamania pogody musimy sobie mówić –  czy jest się czemu dziwić, skoro mamy daleko zaawansowaną jesień? A zima w kalendarzu nadciąga.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.

Redakcja