poniedziałek , 16 Wrzesień 2019
Home » Aktualności » Sprawy Gminy » Rower ukradł w Kuźni, w Rudach został schwytany, trafił do policyjnego aresztu.

Rower ukradł w Kuźni, w Rudach został schwytany, trafił do policyjnego aresztu.

31.01.2018 r. – ten dzień ,,rowerzysta” z Rud może zapamiętać nawet przez ….. 5 lat! Wszystko za sprawą błyskawicznych działań mundurowych z wydziału prewencji z kuźniańskiego komisariatu Policji. W tym dniu, wieczorem podczas rutynowych działań policjanci zatrzymali 34-latka podejrzanego o dokonanie kradzieży roweru górskiego. Teraz złodziejowi grozi teraz 5 lat więzienia. Zdarzenie miało miejsce w Centrum Rud na ul. Rogera. Rowerzysta na kradzionym wehikule sam zwrócił na siebie uwagę policjantom, co spowodowało, że funkcjonariusze pokazali rowerzyście znak – STOP co oznaczało przeprowadzenie kontroli. I mleko się wylało.

Kontrola i zatrzymanie rowerzysty miało miejsce około godz. 18, podczas patrolu miejscowości Rudy na ulicy Rogera.  Zauważony rowerzysta na widok radiowozu zaczął się podejrzanie zachowywać skręcając z drogi pod sklep. I tym zachowaniem rzucił na siebie uwagę policjantów.

– Widząc to policjanci postanowili sprawdzić co jest powodem takiego zachowania. I tym razem czujny nos policyjny ich nie zawiódł.

Dlaczego?

Po pierwsze – mężczyzna był po kielichu i rowerem jechał w stanie nietrzeźwym. Po badaniu alkometrem okazało się, że w organizmie miał we krwi ponad 1,5 promila alkoholu.

Po drugie – stan nietrzeźwy to nie była jedyna wpadka 34-latka. – Jak ustalili stróże prawa rower, którym się przemieszczał został skradziony kilka minut wcześniej z pod sklepu w Kuźni Raciborskiej przy ulicy Kościelnej.

Po takich wyjaśnieniach mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz będzie musiał się wytłumaczyć śledczym z podwójnej wpadki.

Za swój czyn 34-latkowi grozi nawet 5 lat pobytu w więzieniu.

Skradziony rower został odzyskany i przekazany zaskoczonej poszkodowanej osobie, która nie wiedziała jeszcze, że została okradziona.

Redakcja