czwartek , 28 Maj 2020
Home » Aktualności » Sprawy Gminy » Przed nami przecudowna niedziela.

Przed nami przecudowna niedziela.

Za nami piękna, jesienna sobota – słoneczna i taka w sam raz pod względem temperatury. Dzięki temu wielu z nas mogło prawie cały dzień przebywać na dworze. I rzeczywiście, jedni pracowali w ogródkach, na podwórkach, wokół domu, byli również i tacy, którzy za naszą namową zdecydowali się pójść do lasu na grzyby. Tylko niech dzisiaj nikt nie mówi, że grzybów nie ma. Może jest ich mniej niż było to kilkanaście dni temu, ale są. Tymczasem dzisiaj przeżywamy niedzielę, jest równie pogodna i piękną jak poprzednie dni bieżącego tygodnia. Wszystkim dziewczynom i kobietkom pragniemy przypomnieć, że najbliżsi ich sercu – chłopacy, mają dzisiaj swoje święto. Tak, tak, dzisiaj przypada Dzień Chłopaka. Myślimy, że nie będziemy musieli w sposób szczególny zachęcać do uświetnienia tego dnia. A co, chłopom też się należy! A może przy okazji, kobietki też sobie coś uszczkną? Tak więc od piątkowego popołudnia przeżywamy drugi jesienny weekend, za sprawą którego mamy doskonałą okazję do odpoczynku. Poza tym, zaraz po weekendzie ( już jutro ) powitamy miesiąc październik. Za kilkanaście godzin będziemy mogli powiedzieć, że 3/4 roku jest już za nami i wchodzimy na ostatnią prostą bieżącego roku.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 30 września br. w 8 dniu astronomicznej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 273 dniem roku, do jego końca pozostały więc 92 dni.

Przeżywamy 8 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około 0oC.  W trakcie dnia spadnie do około +15oC, w tej chwili wynosi  około +5oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +16oC. Od samego rana dzień jest bardzo pogodny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 753 – 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 65 – 42%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.12, zaś zmierzch około godz.: 18.58.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.45 zajdzie natomiast o godz. 18.28 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 43 minuty. Noc będzie więc miała 12 godzin i 17 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 3 godzin i 39 minut. Widać więc, że długość dnia jest już krótsza niż nocy o 34 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 30 września jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godziny i 42 minuty, 2 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 3 godzin, 38 minut i 4 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Felicja, Grzegorz, Hieronim, Sonia, Wiktor i Zofia. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Lekarstwa nie zawsze są konieczne, ale wiara w wyzdrowienie jest niezbędna”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Proszę, przepraszam, dziękuję – pomaga, a nic nie kosztuje”.

I oto dotrwaliśmy do końca września. Może niektórzy z naszych czytelników nie dają temu wiary, ale od jutra rozpoczynamy kolejny miesiąc – październik. A w październiku jesień jest już bardzo prawdziwa. Ale również może być piękna. Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie. Miłego i radosnego dnia życzymy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej jesiennej niedzieli.    Redakcja