niedziela , 16 Grudzień 2018
Home » Aktualności » Sprawy Gminy » Pogoda zmienna jest!

Pogoda zmienna jest!

jaka pogodaOstatnimi czasy pogoda zmienna jest. Biorąc pod uwagę tylko listopadowe dni pogoda popada z jednej skrajności w drugą. Co prawda w kalendarzu mamy jeszcze jesień – jej ostatnie dni, nie mniej jednak w ostatnim okresie mieliśmy kilka dni z przymrozkami rzędu -2oC, były również 2-3 dni z wyraźniejszym mrozem w nocy. W okresie kilkunastu ostatnich dni mieliśmy pogodę suchą, ale również wilgotną a czasami nawet deszczową. Taki to już jest ten okres późnej jesieni – trochę jesieni, trochę zimy.

Dni mamy krótkie, częste zachmurzenie nieba i brak słońca dodatkowo dołuje naszą psychikę. Stąd też z wielkimi nadziejami oczekujemy na każdą chwilę ze słońcem. Chodzi o takie chwile jak w minionym tygodniu kiedy słońce zrobiło swoje. W takich dniach nade wszystko poprawia się nasze samopoczucie i dzień robi bardziej radosny, niż ma to miejsce w dniach szarugi.

To wszystko jednak minęło. A jak będzie w kolejnych dniach trudno jest nam wyrokować. Zwłaszcza w aspekcie tego, że meteorolodzy w swoich prognozach nie są jednoznaczni. To jednak przed nami. Zarówno późna jesień jak i zima potrafią być piękne i słoneczne, pomimo że chłodne.

Tymczasem od wczoraj na dworze mamy zimę. Póki co, śniegu nie ma za wiele, ale już na dzisiaj zapowiadane są jego obfite opady.

Poniżej przedstawiamy 2 skrajne obrazy pogody z ostatnich dni -tej pięknej jesiennej i słonecznej oraz tej zimowej z wczoraj i dziś ze znaczna pokrywą białego puchu. Przyznają Państwo, że i jeden i drugi obraz są piękne.

Redakcja

jesien-w-obiektywie-017zima 3