wtorek , 19 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Sprawy Gminy » Po remisie na własne życzenie w Chałupkach BUK zagra dzisiaj o całą pulę. Zapraszamy na BUKARENA!

Po remisie na własne życzenie w Chałupkach BUK zagra dzisiaj o całą pulę. Zapraszamy na BUKARENA!

Z ostatniej chwili: wynik dzisiejszego meczu BUK-u: LKS ,,BUK” Rudy – LKS Studzienna 2:3! A więc przegrana.

Dopiero co kilkadziesiąt godzin temu drużyna BUK-u rozegrała swój mecz inauguracyjny w tym sezonie w Serie ,,A” a już za kilka godzin przyjdzie naszej drużynie rozegrać drugi pojedynek o ligowe punkty. Przypomnijmy tylko, że w niedzielę BUK zagrał na remi w Chałupkach 2:2. Możemy więc powiedzieć, że start w nowy sezon został zrealizowany poprawnie, chociaż jak wynika ze sprawozdania z tego meczu BUK mógł do Rud powrócić z 3 punktami. Zachęcamy do lektury sprawozdania z meczu widzianego oczyma klubowego komentatora. Pierwszy mecz jest już jednak za nami a dzisiaj rudzka jedenastka wybiegnie na boisko by w świątecznej atmosferze rywalizować o kolejne ważne ligowe punkty. Tym razem na BUKARENA gospodarze podejmą jedenastkę ze Studziennej. Mamy nadzieję, że w tym pojedynku BUK pokaże komu należy się komplet punktów. Zalecamy jednak, by nie lekceważyć tego przeciwnika. Poniżej przedstawiamy sprawozdanie z niedzielnego meczu oraz przedstawiamy zapowiadajkę meczu dzisiejszego na który mimo święta serdecznie zapraszamy.

*** Sprawozdanie z meczu niedzielnego: LKS Chałupki – LKS ,,BUK” Rudy

,,Dzisiaj o godz.15.00 nasi seniorzy rozpoczęli zmagania w nowym sezonie. Spotkanie w Chałupkach rozpoczęło się dobrze dla naszych zawodników, ponieważ po dobrej piłce od Łukasza Morica, Oczko Patryk zagrał wzdłuż bramki, a Oliwier Miera nie miał problemu z umieszczeniem futbolówki w bramce przeciwnika. Wynik 0:1.

Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić gospodarze z Chałupek i tak po kilku rzutach rożnych źle wybitych przez naszych obrońców, zawodnicy gospodarzy rozegrali piłkę na naszej połowie, po czym rajdem popisał się lewy pomocnik z Chałupek i idealnym dośrodkowaniem obsłużył kolegi z drużyny, któremu nie zostało nic innego jak tylko z najbliższej odległości umieścić futbolówkę w bramce strzeżonej przez debiutującego w rudzkich barwach Szymona Oczko. Wynik 1:1.

Po tej bramce na boisku zapanował chaos, a żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy. Po jednej z przebijanek w środku pola dobre podanie otrzymał Patryk Oczko, który od połowy ruszył na bramkę przeciwnika i w sytuacji sam na sam zawahał się na tyle, że obrońca zdołał mu wybić piłkę spod nóg. W tej sytuacji powinno być 2:1 dla Rud. Niestety stara piłkarska prawda mówi, że niewykorzystane sytuację się mszczą i tak niestety stało się kilka minut później gdzie po dobrej kontrze zawodnicy z Chałupek wykorzystali złe wybicie w środek pola i przeprowadzili zabójczą kontrę, którą zakończyli bramką i na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Wynik 2:1.

Po przerwie można było zauważyć, że to rudzka drużyna prowadzi grę i stwarza sobie dużo więcej klarownych sytuacji. Niestety połowa ta to przede wszystkim pokaz naszej nieskuteczności. Zaczęło się od marnowania stuprocentowych sytuacji, później raziła niedokładność w ostatnim podaniu oraz kolejne „setki”, a skończyło się na zmarnowanym rzucie karnym i dobitce z kilku metrów.

Zanim jednak w końcówce spotkania zmarnowaliśmy rzut karny, sygnał do walki dał Artur Bębenek, który od dawna przyzwyczaił nas, że strzały z dystansu to jego specjalność. Może strzały nie zawsze wychodzą, ale jak Garcia odda czysty strzał to powinno z tego być duże zagrożenie. I tak też było w tym przypadku, ponieważ po strzale z około 25 metrów bramkarz nie miał nic do powiedzenia i w około 75 minucie rudzka drużyna doprowadziła do remisu. Wynik 2:2.

Najbardziej emocjonująca była jednak końcówka spotkania, ponieważ tak jak wspominaliśmy rzutu karnego i dobitki nie wykorzystał Mariusz Wanglorz, a z drugiej strony niewiele zabrakło żeby z około 7 metrów piłkę do siatki Oczka wpakował zawodnik gospodarzy.

Podsumowując – szkoda niewykorzystanych sytuacji, szczególnie tych w drugiej połowie, które mogły spokojnie przesądzić o losie spotkania. Warto pochwalić postawę zawodników za walkę mimo niekorzystnego wyniku i stworzenie sobie tak wielu sytuacji bramkowych.

Mamy nadzieję, że w kolejnym meczu nasi zawodnicy nastroją lepiej celowniki i 3 punkty zostaną w Rudach już we wtorek kiedy to rudzki team podejmie u siebie drużynę LKS-u Studzienna.

*** LKS Chałupki 2 – 2 LKS ,,BUK” Rudy

Bramki: Miera Oliwier i Bębenek Artur.

*** Skład:

Oczko Szymon – Żyła Michał, Morci Łukasz, Okulicki Mikołaj, Tworuszka Adam – Jendryka Mario, Bębenek Artur (Piontek Kasper 82′), Kufieta Tomasz, Oczko Patryk – Wanglorz Mariusz, Miera Oliwier (Swoboda Paweł 80′)

*** Rezerwa: Kalemba Szymon, Miera Beniamin, Uwara Szymon, Radler Patryk

………………………………………………..

*** Zapowiedź wtorkowego meczu:

15 sierpień 2017 r. – wtorek – godz. 17.00

LKS ,,BUK” Rudy – LKS Studzienna

sędzia główny: Mirosław Niedziela – KS Racibórz

sędzia asystent nr 1: Dariusz Podlasek – KS Racibórz

sędzia asystent nr 2: Przemysław Warło – KS Racibórz.

Zapraszamy do wspólnego kibicowania na BUKARENA.

Redakcja