wtorek , 23 Lipiec 2019
Home » Aktualności » Sprawy Gminy » Pada i pada. Witamy w ostatnia niedziele tegorocznego lata.

Pada i pada. Witamy w ostatnia niedziele tegorocznego lata.

Mamy weekend. Właśnie kończymy ostatni pełny tydzień tegorocznego lata. Zgodnie z tym co przewidywali meteorolodzy – pada. Deszcz padał w sobotę, będzie padać również w niedzielę. Tymczasem mamy już niedzielę – ostatnią niedzielę lata. Patrząc na kalendarz możemy powiedzieć, że przed nami są doprawdy ostatnie dni tegorocznego lata. Już w przyszłym tygodniu powitamy jesień. I nie wiemy, czy postrzegać to w kategoriach pozytywnych, czy też negatywnych? Póki co, cieszmy się ostatnimi dniami lata na tyle, na ile się tylko da. I nie narzekajmy na mijające lato. Dla wielu z nas, ta pora roku była o’key, ale w znacznym wymiarze zdecydowanie za gorąca. Zwłaszcza wtedy, kiedy dokuczało nam tropikalne ciepło, a z nóg spadaliśmy za jego sprawą.  Na pocieszenie zasługuje fakt, że w poprzednich latach lato było o wiele gorętsze niż tegoroczne.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 17 września br., w 91 dniu lata. Dzisiejszy dzień jest 260 dniem roku, do jego końca pozostały więc 105 dni.

To już 91 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około  +11oC.  W trakcie dnia podniesie się do +13oC, w tej chwili wynosi  około +12oC. Temperatura odczuwalna może wynosić nawet +13oC. Od samego rana dzień jest deszczowy i ponury. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 742 – 740 mmHg, wiatr osiągał siłę 1 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 93 – 89%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.26, zajdzie natomiast o godz. 18.55 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 29 minut. Noc ma więc 11 godzin i 31 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 4 minuty krótszy. Trwa okres powolnego skracania dnia na korzyść nocy. Dzień jest dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 4 godziny i 22 minuty. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Ariadna, Dezyderiusz, Franciszek, Hildegarda, Justyna, Narcyz, Szczęsny, Teodora i Zygmunta. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Ceną zadowolenia bogatych są łzy biednych”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Bardzo łatwo jest zniszczyć szczęście bliźniego, ale jakże trudno je naprawić”.

A jak tam w przededniu jesieni wygląda sytuacja w Państwa spiżarniach? To już najwyższy czas, by w tym względzie konkretyzować nasze działania. Dobrych przetworów nigdy nie jest za dużo, dobre przetwory są zdrowe i smaczne. A zimą wiadomo – nachodzą nas rozmaite smaki, wtedy natychmiast kierujemy się do spiżarni. Dobrze więc, gdy w takich chwilach nie świeci ona pustkami. Tego Państwu i sobie życzymy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.    Redakcja