czwartek , 28 Maj 2020
Home » Aktualności » Sprawy Gminy » Odliczamy już godziny do nadejścia jesieni.

Odliczamy już godziny do nadejścia jesieni.

piatek 2Serdecznie witamy w kolejnym dniu bieżącego tygodnia. Mamy piątek, więc naturalnie oczekujemy już na kolejny weekend. Pierwszy dzień weekendu – sobota należeć będzie jeszcze do lata, zaś niedziela będzie już dniem jesiennym. Pogoda jest jak każdy widzi. Jest pięknie i ciepło. Meteorolodzy zapowiadają jednak mocne ochłodzenie i pogorszenie pogody. I to już w ten weekend. Wychodzi więc na to, że na wielkie ciepło póki co nie mamy co liczyć. Już tylko godziny dzielą nas od jesieni. Mamy jednak nadzieję, że również ta pora roku da nam odrobinę umiarkowanego ciepła, nie zaś tylko szare, ponure, mokre i chłodne dni. Musimy mieć jednak świadomość tego, że będziemy mieli jesień, która to pora roku swoje prawa ma.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 21 września br. w 92 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 264 dniem roku, do jego końca pozostało więc 101 dni.

Przeżywamy 92 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +10oC.  W trakcie dnia spadnie do około +26oC, w tej chwili wynosi  około +18oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +28oC. Od samego rana dzień jest pogodny i słoneczny, noc jednak była stosunkowo chłodna. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 747 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 69 – 44%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.59, zaś zmierzch około godz.: 19.18.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.31 zajdzie natomiast o godz. 18.48 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 17 minut. Noc będzie więc miała 11 godzin i 43 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 4 godzin i 13 minut. Widać więc, że długość dnia nadal jest większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 21 września jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godziny i 8 minuty, 29 sekund i dłuższy od najkrótszego o 4 godzin, 11 minut i 37 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Kastor, Laurenty, Marek i Mateusz. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Licz swoje życie liczbą uśmiechów a nie liczbą wylanych łez”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Mała iskierka wielki pożar wznieci”.

Mamy ostatnie dni tegorocznego lata. Po pogodzie oraz układzie całych bieżących dni widać dobitnie, że idzie ku jesieni. Dni są coraz krótsze a noce dłuższe. Siłą rzeczy coraz wcześniej jest już wieczorem ciemno. Przed nami są również wszystkie niezbędne przygotowania do zimy która chcąc nie chcąc na pewno do nas dotrze. Nie wiemy tylko w jakiej formie i na jaki okres. Czas jednak pokaże.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.    Redakcja