niedziela , 24 Luty 2019
Home » Aktualności » Sprawy Gminy » Nowa gra planszowa – o atrakcjach ziemi raciborskiej, grających przyprowadza do Rud.

Nowa gra planszowa – o atrakcjach ziemi raciborskiej, grających przyprowadza do Rud.

Informujemy, że Powiat Raciborski wydał grę planszową, dzięki której można odkryć atrakcje ziemi raciborskiej. Już dziś zapraszamy w podróż „po raciborskim szlaku”, początkowo po planszy, a potem do samodzielnego odkrywania uroków ziemi raciborskiej. Gra prowadzi w sposób oczywisty do naszej gminy i przeuroczych Rud.

Gra jest materiałem promocyjnym i będzie wykorzystywana jako m.in. nagroda w konkursach dla dzieci. Zostanie także przekazana do przedszkoli i szkół w powiecie i miejscowościach ościennych. Można ją też kupić w Punkcie Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim w Raciborzu (kosztuje 40 zł). Grze towarzyszy mini przewodnik z opisem wskazanych atrakcji oraz quizem.

U podstaw stworzenia gry leżało przede wszystkim zaprezentowanie tego, z czego słynie ziemia raciborska. Zarówno mały jak i duży podróżnik z pewnością odnajdą w powiecie coś dla siebie. Są tu urokliwe krajobrazy leśne, parki, rezerwat przyrody, meandrujące rzeki Odra i Ruda oraz rzadko spotykane zabytki i wyjątkowo ciekawe atrakcje. Są miejsca stworzone z myślą o dzieciach, ale i takie, które sprawią radość dorosłym.

Wyruszając w podróż raciborskim szlakiem, gracz przemierzy je wszystkie. Rozpocznie tam, gdzie Polska się zaczyna – w Chałupkach, poznając najciekawsze zakątki powiatu, przeżywając liczne przygody w Raciborzu czy Rudach, pieszo, promem lub rowerem, dotrze do Pietrowic Wielkich.

Pomysł na grę „Na raciborskim szlaku” zrodził się w głowie Szymona Bolika, a założenia graficzne przygotował Tomasz Bolik. Podczas opracowywania gry bezcenne okazały się podpowiedzi członków Grupy Nerd i Klubu Gier Planszowych Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu.

Autor: Starostwo Powiatowe,

*** Zdjęcie patrz: https://www.naszraciborz.pl/site/zdjecie/1-aktualnosci/0-/67822-ukazala-sie-edukacyjna-gra-planszowa-na-raciborskim-szlaku-/29345.html

Redakcja